Dünyanın En Hızlı Nissan NavaRa’sı

Dünyanın En Hızlı Nissan NavaRa’sı

Japon otomobil dünyasının en önemli aktörlerinden Nissan, spor araçları ile Avrupalı rakiplerinin daima canını sıkan marka olmuştur. Özellikle GT-R serisi ile milyon dolarlık aracın katili olarak nam saldı. Son olarak R35 ile varlığını devam ettiren nissan gt-r, kaputunun altında adeta hazine saklıyor. vr38dett kodlu 3.8 litre V6 twin-turbo motoru ile 500 beygir üzerinde güç üreten ve eşsiz aerodinami yapısıyla asfalt üzerinde çok iyi değerlere imza atan bu otomobil, güçlendirmeye de sonuna kadar açık olmasıyla daima göz önünde olmayı biliyor.

dunyanin-en-hizli-nissan-navarasi

Nissan firmasının bu ünlü motoru bugüne kadar qashqai ve juke modellerinde kullandığını görmüştük. Fakat Navara gibi bir modelde örneği öne çıkmamıştı. Fakat İngiliz tuner severn valley motorsport bir ilke imza atıp yeni nesil nissan navara kaputu altına bu canavar kadar güç üreten üniteyi koydu. Bununla da yetinemeyen İngiliz tuning firması 800 beygire kadar bu aracı güçlendirmiş. Üstelik gerekli ayarlamalar ile 1500 beygire kadar da yolunun olduğu söyleniyor. Tehlikenin boyutunu düşünebiliyor musunuz? Burada pick-up olarak üretilen bir araçtan bahsediyoruz. Saatte 321 km/s maksimum hıza ulaşan ve adına da nissan navara gt-r denilen tehlikeli aletle caddelerde gezip avlanmayı çok istedim.

Benimle aynı düşünceye sahip birçok otomobil sever olacaktır. Fakat bu araç fiyat olarak sıradan navara’nın çok üzerinde değere sahip. Öyle ki İngiliz tuner, bu araç için 175,000 sterlin gibi oldukça yüksek değer biçmiş. Ülkemizde olsa 600.000 TL civarında değere sahip olur. O paraya değer mi bilinmez ama çok özel hissettireceği su götürmez bir gerçek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.