Sürücü Kursları Rehberi

Daha Fazlasını İsteyenlere 2018 Seat Leon Cupra R Geliyor

2017 Frankfurt auto show yaklaştıkça etkinliğin incileri dökülmeye başladı. Bunlardan birisi de yeni seat leon cupra r. Güncel Leon Cupra modelinden daha agresif ve keskin hatlara sahip olan bu araç, sınırlı sayıda üretildi. İşte detaylar…


2018 Seat Leon Cupra R

Seat Leon Cupra R deyince akla ilk olarak Golf R’dan ithafen dört tekerden çekiş geliyor. Fakat durum öyle değil. Leon Cupra da dört tekerden çekiş özelliği şuan sadece ST yani wagon modelinde sunuluyor. Sadece 799 adet üretilen Leon Cupra R modeli de neyi ifade ediyor? İlk olarak şunu söyleyelim ki güç anlamında büyük farklı yoktur. Yine iki litrelik TSi motor var ve 6 ileri manuel şanzıman da 310 ps güç seçeneği sunulurken DSG otomatik vitesle 300 ps güç birimi geliyor. Zaten aracın olayı motorda değil görünüşte yatıyor. Makyajlı leon cupra modeline göre görünüşte belirgin farklar var. Ön tampon, karbon fiber ön tampon eki, daha geniş çamurluklar, yeni bagaj üstü spoyler, yeni egzoz çıkışları, yeni arka difüzör gibi farklılıkların yanı sıra jant yeniliği de eklenmiş. Arkadaki Cupra logosunun yerini siyah R harfi almış. Ayrıca tampon, yan aynalarda ve jantlarda bakır rengi detaylarda katılmış. Dıştaki farklılıklar bu kadar. Kokpitin görselleri yoktur. Fakat yaşam alanında yine bakır rengi devam ettirilip alcantara kumaşa yer verilen ve sportif hatların koltuktan direksiyon simidine kadar vurgulandığı yaşam alanı olduğu belirtildi.

2018 Seat Leon Cupra R Teknik Özellikleri

Şimdilik aktaracaklarım bu kadar 2018 Seat Leon Cupra R hakkında daha fazla bilgi için önümüzdeki haftayı bekleyeceğiz. O zaman daha çok bilgi aktarılacak. Bizde paylaşmaya devam edeceğiz. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takipte kalınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git