Oto Kokpit

Chery Kimo (A1) Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Donanımları

Chery Kimo (A1) Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Donanımları

Sitemizde sizlere fiyat-performans aracı olan ikinci el arabaları sunmaya devam ediyoruz. Birçok kişinin fikir sahibi olmadığı Chery Kimo hakkında sizler için bilgiler topladık. Aracın teknik verilerinden donanımlarına, kronik sorunlarından yedek parça durumuna kadar birçok konuda bilgiyi öğrenmek için yazının devamına geçelim.

Chery Kimo Alınır Mı?

Chery Kimo, Çin tarafından üretilen bu B segmenti araç, dünya pazarına Chery A1 adıyla lanse edilmişti. 2007 yılında yollara çıkan Kimo, ülkemizde “günde 10 TL’ye” sloganı ile 2009-2011 modelleriyle satıldı. 1.0 litre 3 silindirli ve 1.3 litre 4 silindirli atmosferik benzinli motor seçenekleriyle üretilen aracın 1.3 litrelik versiyonu Türkiye pazarında yollara çıktı. 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik şanzıman seçenekli aracın teknik verilerine ve donanımlarına da bakalım.

Chery Kimo Kronik Sorunları

Chery Kimo Teknik Özellikleri ve Donanımları
Chery Kimo, 3700 mm uzunluğu, 2390 mm ask mesafesi, 1580 mm genişliği ve 1527 mm yüksekliği ile üretildiği yılın standart B segmenti boyutlarına sahipti. 1040 kilogram boş ağırlığına sahip olan araçta 43 litre benzin deposu bulunuyor.

Chery Kimo Fiyatı

Kalbine geçtiğimizde ise 1.3 litrelik 4 silindirli atmosferik benzinli motor 83 ps 82 beygir 114 nm tork güç üretiyor. 156 km/s son hıza sahip olan Chery Kimo’nun 0-100 km/s hızlanması ise 16.5 saniye. Bu veriler 5 ileri manuel şanzımanlı versiyona ait olup 5 ileri otomatik vitesli modelin hızlanması maalesef yer almıyor. Fakat manuel versiyonun hızlanması daha iyidir.

İkinci El Chery Kimo

Donanımlarla devam edecek olursak  Chery Kimo’da 14 inç jant, 175/60 R14 lastikler, arka park sensörü, ön sis farları, uzaktan kumandalı anahtar, elektrikli direksiyon, yol bilgisayarı, manuel klima, CD/MP3 çalar, elektrikli camlar ve aynalar, ABS, EBD, ön hava yastıkları gibi özellikler bulunuyor.

Alınır Mı?

Türkiye pazarında Chery Kimo, 1.3 litre Lusso olarak 2009 ve 2011 model aralığında alıcı bulan bu araç her ne kadar Çin menşeili olup genel intibası zayıf olsa da fiyat-performans anlamında ülkemizde alınabilecek en mantıklı arabalardan birisi oluyor. Sonuçta bu aracın satıldığı aralıklar 20-25 bin TL bandı ve bu donanımda bu yaşta alabileceğiniz araç yok denecek kadar az. Kısacası alınır. Hatta sadece benzinli olarak binmek isteyenler için küçük hacimli motoru ve hafif kasası ile listeye yazılabilecek bir araç. Kısacası alınır. Hatta sadece benzinli olarak binmek isteyenler için küçük hacimli motoru ve hafif kasası ile listeye yazılabilecek bir araç.

Chery Kimo Donanımları

Fakat almadan önce…
Chery, ülkemizde TOFAŞ, Honda, Fiat gibi ikinci el piyasası oturmuş ve 20-25 yaşını devirmiş araçlarının bile 40 bin TL’yi gördüğü  bir marka değil. Chery Kimo da ikinci el pazarı zayıf bir araç. Hızlı al-sat yapılacak bir araba değil. Alıp en az iki sene binecekseniz düşünülebilir. Ayrıca forumlarda tartışılan öyle ciddi kronik arızası da yoktur. Kullanıcılar genellikle malzeme kalitesinden şikayet ediyor. Trim sesi duymanız muhtemel. Bunları da belirtmekte fayda var.

Chery Kimo Özellikleri Chery Kimo Teknik Özellikleri

Etiketler:

Yorumlar
  1. İsmail dedi ki:

    Bu araçtan almak istiyorum. Parça bulma hususunda sıkıntı yaşar mıyım?

  2. Ibrahim ARISOY dedi ki:

    Chery kimo hakkında detaylı bilgi almak istiyorum