Oto Kokpit

Carlex Design 1967 Ford Mustang Fastback

Otomobil iç dizaynı konusunda çığır açan Carlex Design, son çalışmasında Amerikan klasiğinin en güzel örneklerinden birisi olan 1967 Ford Mustang Fastback modeline elini uzattı.


Carlex Design Ford Mustang

Polonya merkezli çalışan Carlex design, otomobilleri özenle elden geçirip hayalleri süslemeye devam ediyor. Her yayınladığı aracı ilgiyle takip ettiğim firma bu sefer Amerikan klasiği sevenler için çok özel otomobil ile karşımıza çıktı. 67 mustang fastback modelini ele alıp tepeden tırnağa içini yenileyen Carlex, yine en ufak detaya kadar girip dünyanın en seçkin mustang’lerinden birisini ortaya çıkarmış.

Aracın detaylarına baktığımızda dışarıda her zaman orijinal görünüm korunmaya çalışılmış. Fakat üzerindeki mavi rengin tonu çok iç açıcı duruyor. Dıştaki duru güzelliği iç mekanda 60’ların klasik duruşunu günümüze en sportif şekilde yorumlanması karşılıyor. Bunu yaparken de ağırlıklı olarak karbon fiber kullanılmış. Biraz daha açacak olursak kapı iç panellerinde, kokpitte, gösterge panelinde, direksiyon simidin de, orta konsolda hatta arka alanın yan panellerine bile karbon fiber kullanılmış. Fakat bundan daha fazla alcantra döşemeye yer verilmiş. Öyle ki tavandan tabana kadar çoğu alan alcantra kumaş ile kaplanmış, koltuklar yine bu kumaşla dikilmiş, silecekler bile deri ile birlikte alcantra olarak detaylandırılmış. Yani 67 mustang için son zamanlarda eşi benzer görülmemiş iç tasarıma imza atılmış. Şahsen hayran kaldım. Fotoğraflarda bile ince detayların ne kadar ustalıkla işlendiğini görebilirsiniz. Adamlar resmen döktürmüş.

Hadi carlex design 1967 ford mustang fastback fotoğraflarına geçelim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]