Oto Kokpit

Bu Mustang GT Çok Güçlü: Sutton CS800

Modifiye dünyasında genellikle Alman ve Amerikan markaları konuşur olduk. Tabi İngilizleri de unutmamak lazım. Onlar biraz daha geri planda duruyor. Fakat sıkı işler çıkarıyorlar. Sutton adlı firma, kişinin isteği üzerine çok iddialı araçlar yapabilen İngiliz tuner. Son çalışması olan CS800 oldukça iddialı olmuş. Hani sıkı iş çıkarıyorlar dedim ya, işte onu hak eden bir otomobil yapmışlar. Üstelik Ford Mustang GT üzerinden yürümüşler. İşte detaylar…

Ford Mustang GT Sutton CS800

İngiliz tuner, 5.0 litre V8 motora sahip olan Mustang GT‘nin motorunda ciddi geliştirmeler yapmış. Standart olarak 421 beygir güce sahip bu aracı, 800 beygire kadar güçlendirmiş. Bu değer, fabrika çıkışlı bir Mustang GT için çok iddialı. Süper şarjın nimetlerinden faydalanan Sutton, Ford Performans tarafından hazırlanmış short-shift ile şanzımana da el atmışlar. Performans verileri açıklanmadığı için teknik kısımı fazla detaylandıramayacağım. O zaman diğer kısımlara geçelim.

Sutton CS800

Fotoğraflar yüksek kalite değil ama standart Ford Mustang GT üzerinden yola çıktığımız zaman dışta nelerin yapıldığını görebiliyoruz. Orijinal tamponun altına karbon fiber ek, Super Snake kaputu, yan etekler, arka çamurluk üzerinde hava kanalları, arka kısımda ise bagaj üstü spoyler ve arka difüzör öne çıkıyor. Tabi birde jant var ama onun bilgisi yer almıyor. Yaşam alanına geçtiğimizde ise karbon fiber trimler kokpit kısmında kullanılmış. Koltuklarda CS800 logosu ve vites topuzunda ise az önce belirtiğim Ford Performansın short-shift’i dikkat çekiyor. Bunun dışında değişim görünmüyor. En azından görebildiğim ve paylaşılan bilgilere göre daha ötesi yoktur. Sonuç olarak ortaya Sutton Ford Mustang CS800 standart versiyona göre çok iddialı ve bir o kadar da güçlü araç olmuş. Sırada fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }