Oto Kokpit

Brabus Rocket 900 (Mercedes S 65 AMG) Gold Paket Yayınlandı

brabus-rocket-900-mercedes-s-65-amg-gold-paket-3
Mercedes markasını hayallerin ötesinde yaşatan Brabus markası, yine kendinden çokça bahsettirecek yepyeni bir çalışma ile karşımıza çıktı. Yen nesil mercedes s serisinin en güçlü modeli s 65 amg‘yi tepeden tırnağa elden geçirip baştan çıkartıcı araca çeviren ve adını da Brabus Rocket 900 koyan firma, bu aracı yeniden ele aldı. 900 beygir gücündeki lüks ve oldukça hızlı olan bu mercedes s 65 amg‘yi 2015 Dubai otomobil fuarında sergilemek için gold paketini hazırladı. Hadi detaylara geçelim.

Brabus Rocket 900 Mercedes S 65 AMG üzerine daha önce buradaki yazımda detaylı şekilde bahsetmiştim. Bu yüzden dıştaki, içteki ve motordaki değişimleri tekrardan aktararak kafa şişirmeyeceğim. Fakat kısaca kaput altındaki gücünü vereyim. Brabus firması 2015 mercedes s 65 amg‘nin 6.0 litre V12 çift turbo beslemeli benzinli motorunun hacmini 6.3 litre hacmine kadar çıkarmış. Bu artışa birde 630 beygir 1000 nm tork fabrikasyon değerinin 900 beygir 1500 nm tork güce ulaşması ile taçlandırılmış. Bu sayede aracın 0-100 km/s hızlanması 4.3 saniyeden 3.7 saniye düşmüş ve 0-200 km/s hızlanması 9.1 saniye olarak ölçülmüş. Maksimum hız ise 300 km/s hızdan 350 km/s hıza çıkmış. Dizleri titretmeye yetecek kadar güce sahip olduğunu rakamlardan az çok anladıysak, gold paketinin farklarını anlatayım.

Birde karşımızda duran bu külçe altın kıvamındaki lüks otomobilin dış rengi mat altın sarısı ile tepeden tırnağa kaplanmış, yani boyanmış. Dıştaki ince detaylara karbon fiber parçalarla devam eden Alman tuner, iç mekanda detaylardaki inceliği çok daha ötelere taşımış. Mesela direksiyon simidindeki dikiş renkleri, gösterge paneli çerçevesi, klima havalandırma kanallarının çevresi, kontrol düşmeleri, kapı yanlarındaki alanlar, koltuk üzerindeki desen ve brabus logolu filigranlar ve çok daha alanda altın teması renk uyumunda siyah öne alınarak vurgulanmış.

Sonuç olarak, 2015 Dubai otomobil fuarındaki altın delisi insanların ilgisini fazlasıyla çekecek hem lüks, hem hızlı hemde zenginliği dibine kadar temsil eden özel tasarımlı mercedes çıkmış. Aktaracaklarım bunlar, sırada bolca görsel var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]