Oto Kokpit

Brabus Mercedes-Maybach S600 Modifiye Kiti Yayınlandı

brabus-mercedes-maybach-s600-modifiye-1
Otomobil dünyasında bazı araçlar vardır fabrikadan çıktığı hali üzerinde fazla değişiklik yapmamanız gerekir. Küçük dokunuşlar ister ama fazlasını yaparsanız özünü kaybedeceğini bilirsiniz. İşte mercedes-maybach s600 de böyle bir otomobil. Son zamanların en iyi lüks araçlarından birisi olarak yollara çıkan bu otomobil, brabus elinde daha da özel ve lüks hale getirilmiş.

Brabus mercedes-maybach s600 üzerinde yapılan modifikasyon çalışması az önce bahsettiğim hususlar dikkate alınarak yapılmış. Bu araç abartılı body kitlerin ya da aşırı ilgi çekici jantla gezdirilecek tarzda değil. Kararında ve tadında yapılan uygulamalarla şekillendirilmesi gerekli. Brabus, bu konuda elinden geleni bütün hassasiyetle yapılmış. Dışta ön tampon değişimi ve yuvarlak egzoz çıkışları ile belirgin yenilikler yapmış ama fazlasına gerek duymamış. Bunun dışında olmazsa olmazlardan jant değişimi de gerçekleşmiş. Monoblock VI evo ve Monoblock R PLATINUM EDITION adlı 21 inçlik iki farklı jant kullanan brabus, Continental, Pirelli veya YOKOHAMA olmak üzere üç farklı lastiği de önde 255/35 ZR21 arkada ise 295/30 ZR21 ebatında olmak üzere müşteri tercihine sunuyor. Dıştaki işini bitiren alman tuner, yaşam alanında daha fazla iş çıkarmış. Kokpitten konsola, koltuklardan kapı yanlarına kadar oldukça geniş alanı kapsayan döşeme yenileme çalışması yapmış. Araçtaki renk uyumu oldukça başarılı yapılarak bu lüks otomobilin klası korunmuş. Bu da yetmemiş dijital gösterge paneli de 400 km/s olarak güncellenmiş.

Hepsi bu kadar mı?

Tabi ki Hayır!

Az önce gösterge panelinde küçük tüyo verdim. O kadran boşuna güncellenmemiş. Fabrika çıkışlı 6.0 lt V12 çift turbo benzinli motoru ile 530 ps 830 nm tork güç üretip 0-100 km/s hızlanmasını 5.0 saniye de tamamlayan, maksimum 250 km/s hıza ulaşan ve ortalama 11.7 lt tüketim ortaya koyan mercedes-maybach s600, motoru üzerindeki hummalı çalışma ile çok daha güçlü hale getirilmiş. 2335 kg boş ağırlığıyla s63 amg’ye göre oldukça hantal kalan bu otomobil, brabus’un dokunuşlarıyla resmen şaha kalkmış. Peki neler yapılmış? Bir defa aracın motor hacmi 6.3 litreye kadar genişletilmiş. Bundan sonra gerekli yüklemeler yapılarak 900 ps 1500 nm tork gibi oldukça iddialı artış sağlanmış. Bunun sonucunda ise 0-100 km/s 3.7 saniye ve maksimum hız 350 km/s olarak güncellenmiş. Belirgin artışın aksine 11.9 litrelik ortalama tüketim değeri daha çok şaşırılacak veriler arasında yer alıyor. Sonuç olarak ortaya brabus mercedes maybach s600 çıkmış ve “modifiye nasıl yapılmalı?” sorusuna katalog cevap niteliğinde araç sunulmuş. Sırada görseller var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]