Oto Kokpit

BMW 1.6 Milyon Aracını Geri Çağırıyor

BMW 1.6 Milyon Aracını Geri Çağırıyor

BMW cephesinden dünya genelinde geri çağırma geldi. Bavyeralı, 1.6 Milyon aracını bazı teknik sorundan dolayı yangın riskine karşı geri çağırma kararı aldı. İşte detaylar…


BMW Araç Geri Çağırma

BMW yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre 2010 ile Ağustos 2017 tarihleri arasında üretilen 4 ve 6 silindirli otomobillerinde egzoz gazı sirkülasyonu sağlayan soğutma odasındaki teknik hatanın ve yine egzoz içinde biriken kurum sebebiyle, sızan sıvının yangına çıkarma riskinden dolayı bu geri çağırma kararının alındığı bildirildi.

Geri çağrılan araçların eksikliklerinin giderilmesi için araç sahiplerinden herhangi bir ücret alınmayacağı, bahsi geçen tarihler arasında BMW aracı bulunanların bölgelerindeki BMW yetkili şubelerine giderek araçlarındaki teknik bakımı yaptırmaları istendi.

Bu sene Ağustos ayında Güney Kore’de BMW araçlarında egzoz gazının devir daimini gerçekleştiren parça meydana gelen teknik arızadan dolayı yangın çıkmıştı ve 30 araç yanmıştı. Bunun akabinde ise Avrupa ve Asya’da toplamda 480 bin aracını geri çağırmıştı. Umarım bu ve buna benzer sorunlar yeni nesil BMW modellerinde yaşanmaz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }