Oto Kokpit

700 Beygir BBM Motorsport 2016 Chevrolet Corvette C7 Z06

Modifiye dünyası 2016 yılında da Almanlar tarafından sallanmaya devam ediyor. Bu sefer BBM Motorsport sahneye çıktı. Üstelik ele aldığı araç ezber bozacak cinsten oldu. Amerikanların en güncel aracı olan 2016 chevrolet corvette c7 z06 ile başarılı çalışmaya imza atan firma, ortaya çok daha çekici C7 Z06 çıkarmış.

Birazdan detaylarını aktaracağım bu otomobil adeta bilgisayar oyunlarından fırlamış gibi ve çok iddialı duruşa sahip. Nasıl olmasın ki? Stock hali bile 650 beygir güç üreten ve 7 ileri oranlı manuel şanzımanın kullanıldığı yol amerikan canavarı olarak yollara çıkarıldı. BBM Motorsport ise nu yol canavarını birazcık daha güçlendirip görünüm olarak çok daha iddialı hale getirmiş.


700 Beygir BBM Motorsport 2016 Chevrolet Corvette C7 Z06

BBM Motorsport 2016 Chevrolet Corvette C7 Z06 detaylarına baktığımızda Alman firma görünümde büyük emek harcamış. Bunun için ise mat kırmızı kaplama ile işe koyulmuş. Tabi bunu aracın geneline uygulamamış. Arkaya doğru siyah geçişini başarılı şekilde yapan firma, görünümde harika uyumu yakalama adına 20 inç Ultraleggera jant kullanmış. Hani az önce bilgisayar oyunlarından çıkmış gibi dedim ya, işte ona sebep olan bu renk uygulaması oldu. Standart hali zaten çok iddialı olan otomobilin, bu hali karşısına geçip seyretmelik olmuş.

Bbm motorsport chevrolet corvette c7 z06 sadece görünüşü ile değil sesiyle de kendisine hayran bırakacak seviyeye getirilmiş. Bu otomobil için Capristo h-pipe egzoz sistemi kullanan bbm motorsport, hem ses hemde performans açısından verim alabilmiş. Fabrika çıkışlı 2016 corvette c7 z06 da 6.2 litre V8 motor yer alıyor ve 650 beygir 881 nm tork güç üretiyor. Egzoz sistemi ve yazılım da yapılan güncellemeden sonra bu değer 700 beygir 1233 nm torka ulaşmış. Özellikle tork anlamında ciddi kazanım olmuş. Bu makine resmen tork canavarına dönüşmüş.

Genel anlamda değişiklikler bu kadar. Söz sırası görsellerde. Özellikle tam ekran olarak videoyu izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]