Oto Kokpit

Aynı Arabayı Onlarca Kişiye Sattı. Vurgun 50 Milyon TL

Aynı Arabayı Onlarca Kişiye Sattı. Vurgun 50 Milyon TL

Otomobile dair adli suçları içeren haberlere pek yer vermedim. Fakat yakın zamanda ortaya çıkan bir hadiseyi sizinle paylaşmak istiyorum. Olay, şu şekilde: Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde çalışan bir öğretmen (Emre K.), Dörtyol ilçesinde kendine ait oto galerisinin ve yedieminde de bir deposunun olduğunu belirtip çevresindekilere araç satıyor. Güven tazeleyip işi büyütünce de asıl vurgununu yapıyor.


Aynı Arabayı Onlarca Kişiye Sattı

Emre K. icralık araçların ihalesine girip araçları alıyor ve Kırıkhan çevresinde piyasanın oldukça altında satmaya başlıyor. E tabi böyle olunca insanlarında dikkatini çekiyor. Üstelik böyle bir dönemde hemde öğretmen tarafından yapılması insanların dikkatini çekmesinin yanı sıra bu kişiye güven duymalarını da sağlıyor. Çevre genişleyince bu şahıs çevresinden gelen taleplere göre insanlardan para topluyor. Aylar geçiyor arabalar teslim edilmiyor. Şahsın Belen’de bulunan evini boşaltacağı haberini alan mağdurlar toplu halde buraya gidince Emre K.’yı göremiyor.

Şahsın nerede olduğu bilinmiyor. Belki yurt dışına kaçtı. Fakat arkasından söylenen vurgunun faturası oldukça büyük. Mağdurlardan birisinin ifadesine göre 50 milyon liralık vurgun var. Emniyet şahsın peşinde ve bakalım bulunabilecek mi?

Son olarak şunu belirtmek istiyorum. İçimizdeki Emre K. gibi umut tacirleri bitmeyecek. Fakat bizlerinde dikkatli olması gerekli. Daha çiftlik bank hadisesi tam soğumamışken böylesine haberleri duymak cidden üzücü. Evet, bazı insanlar güven vermeyi iyi biliyor ama siz siz olun herhangi bir ürünü ya da hizmeti almadan ödeme yapmayın. Sorun soruşturun ve böyle tuzaklara düşmeyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }