Oto Kokpit

Klasiklerde Elektriklendi: Aston Martin Heritage EV Konsept

Teknoloji her geçen gün gelişiyor ve otomotiv dünyası da bu yönde evrilmeye devam ediyor. Devir artık içten yanmalı motorlardan elektrikli motorlara dönmeye başladı. Özellikle Avrupa’daki düşük emisyon çabası, elektrikli arabaların kapısını açıyor. İlk olarak dizel araçları alan düşük emisyon hedefi ilerleyen zaman içerisinde sıfır emisyon zorlamasına kadar gidecek ve bu da içten yanmalı motorların özellikle de eski nesil araçların yavaşça şehir içi trafiğinden çekilmesini sağlayacak. Aston martin de bu kapsamda klasik otomobilleri hayatta tutmak için Aston Martin Heritage EV konseptini tanıttı. İşte detaylar…


Aston Martin Heritage EV

Görsellerde ki araç DB6 Volante ve İngiliz firma bu araca motor olarak evrim geçirtmiş ve elektrikli üniteyle yürümesini sağlamış. Markanın amacı sıfır emisyonla birlikte çağın gerisinde kalan motorla sahip olan klasik arabaların hem yolda kalmasını sağlamak hemde bunu çağa uygun şekilde sıfır emisyon ile gerçekleştirmek. Bu kapsamda Aston Martin Heritage EV hazırlanmış.

Elektrikli Aston Martin Heritage EV

Aston Martin Heritage EV, markanın tarihsel mirasını korumak için ilk etapta konsept olarak hazırlandı. Seri üretim versiyonu 2019 yılı içerisinde müşteri taleplerine göre hazırlanacak olan araç, DB6 Volante’nin dönüştürülmesiyle kullanıcıya sunulacak. Seri üretim modeli hazırlanıp fiyatlanma durumu olursa güncel bilgileri ile bu aracı tekrardan kaleme alacağım. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.