Oto Kokpit

ARES Tuning Range Rover Powerkit

ares-tuning-range-rover-powerkit-1
İtalyan modifiye firması ares tuning, son çalışmasında yeni range rover ‘a yer verdi. Aracın her alanına el atan firma, 5.0 litre süper şarjlı motor seçeneğini seçerek çalışmasını yapmış. Sonuçta ortaya daha güçlü, sportif ve lüks araç çıkmış. Peki bunu başarmak adına neler yapılmış? İşte detaylar…

Ares tuning range rover ‘ın dışındaki değişimden başlayalım. Zaten çekici görünüme sahip olan bu SUV, hazırlanan body kitle sportifliği de yanına almış. Buna kavuşmak içinde yeni ön tampon, ön ızgara, yan etekler, arka tampon, arka difüzör, tavan üstü spoyler kullanılmış. Bunun yanı sıra yeni egzoz sisteminin çıkışları ve 22 inçlik 5 kollu jantlar dışta finali yaptırmış. İç mekanda ise zaten autobiography donanımıyla oldukça dolu olan araç için yeni koltuklar, kokpit ve orta konsoldaki yeni döşeme, direksiyon simidinin de buna benzer şekilde elden geçmesiyle çok daha premium görünüme kavuşmuş. Açıkçası lüks olgusu bir adım daha öteye başarılı şekilde taşınmış.

Bu araç için en önemli değişimlerden birisi 5.0-litre LR-V8 kodlu motorda yapılmış. Yeni egzoz sistemi, ECU güncellemesi gibi değişimlerden sonra range rover ‘ın gücü 510 ps 625 nm tork değerinden 600 beygir 700 nm torka yükselmiş. Bu artış sonucunda 0-100 km/s hızlanması 5.4 saniyeden 5.0 saniyeye, maksimum hız ise 250 km/s hızdan 265 km/s hıza yükselmiş. 2300 kg üzerindeki SUV için oldukça iyi değerler diyebiliriz. En azından stock halinden daha iyi seviyeye çekilmiş. Sırada görseller var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]