ARES Design X-Raid Projesi Tanıtıldı (Bilin Bakalım Bu Hangi SUV)

otokokpit instagram

ARES Design, son yıllarda pek göremeyeceğimiz bir projeye daha imza attı. SUV dünyasının en özel modellerinden birisi olan Alman otomobilini alıp tepeden tırnağa değişip motorunu güçlendirdi ve ilk bakışta tanıyamayacağımız araç ortaya çıkardı. Bakalım bu sır dolu aracın ismi cismi nedir?

ARES Design X-Raid

Sorumuzun cevabı: Mercedes-AMG G63.
%100 kilitlenebilen diferansiyele sahip olan bu araç, 5.5 litre V8 bi turbo motoru ile 571 ps 563 beygir 750 nm tork güç üretip 0-100 km/s hızlanmasını 5.4 saniye de tamamlayıp 210 km/s son hıza çıkıyor. Fakat AMG sürüş paketi ile alındığı zaman 230 km/s hıza kadar çıkabiliyor. 4763 mm uzunluğa, 2850 mm aks aralığına ve 1938 yükseğe sahip G63, 2015 yılına kadar Mercedes’in el üretimi ender araçlarından biri olma özelliği taşıyordu. Bu kadar iddialı ve ağır başlı aracı, ARES Design atölyesine alıp tepeden tırnağa değiştirdi. Tıpkı değerli büyüğümüz Erbakan Malkoçun Dizayn VIP firması gibi. İşte detaylar…

ARES Design X-Raid G63

ARES Design X-Raid projesi ile Mercedes G63 o kadar değişime uğramış ki body kit değişimi ile geçiştirilecek kadar basit farklılıklar içermiyor. Yepyeni aydınlatma grubu, yeni ön ve arka tampon, ön ızgara, ön tavanda led aydınlatmalar, yeni yan etekler, yine bu araca özgü olarak tasarlanmış yedek lastik alanı yapılmış. Tüm bu değişimler sonucunda aracın uzunluğu 5 metreye ve yüksekliği de 2.2 metreye ulaşmış. Üstelik bu malzemeler içerisinde karbon fiber kullanımı aracın ciddi anlamda hafiflemesini sağlamış (yaklaşık 200 kilogram). Dışta son olarak 20 inçlik jantların yerini 22 inçlik Ares Design jantlar almış ve görünümü daha da çekici kılmış.

ARES Design X-Raid İçi

Bu kadar değişime ek olarak motora dokunmamak olmazdı. 5.5 litrelik V8 motorun gücü 760 beygire çıkarılmış. Bu güç artışı aracın ara hızlanmalarını mutlaka etkilemiştir ama bize aktarılan tek veri son hızın 250 km/s olduğu. Bunun dışında performanstan yana herhangi başka veri yoktur.

Son olarak ARES Design X-Raid modelinin içine bakalım. Burada da Amerikalı tuner yepyeni kokpitle karşımıza çıkıyor. Tavandan tabana değişim sağlanan araçta nappa deri döşeme koltuklar, direksiyon simidi, kol dayama, gösterge paneli ve birçok kesitte yenilik yapılmış ve tamamen VIP kimlik kazandırılmış. Tüm bunların sonucunda yolda gördüğünüz zaman markasını Güney Koreli SUV modellerine benzeteceğiniz sıra dışı araç ortaya çıkmış. Şimdi X-Raid’in hem videosuna hemde fotoğraflarına bakalım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git