Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

Araçlarda Kışın Yapılması Gereken Bakımları Öğrenelim

28.10.2016
290
Araçlarda Kışın Yapılması Gereken Bakımları Öğrenelim
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Aracın kışa girmeden önce bakımlarının yapılması büyük önem arz ediyor kış ortasında sorun yaşamamak ve yolda kalmamak adına bu bakımların dikkatli ve özenli bir şekilde yapılması gerekiyor.  Kış öncesi her şeyden önce kış lastiklerinin hazırlanması çok önemlidir en az 3 mm diş derinliğinin olması gereklidir.

Araçlarda Kışın Yapılması Gereken Bakımları Öğrenelim

Kış aylarında soğuk havada ve zor koşullarda onarım ve bakım işlerini yapmak size uğraş verir bunun için önceden hazır olmak en güzelidir. Otomobilinizde dikkat etmeniz gereken diğer bir husus da V kayışı olmalıdır. Yaz aylarında genişleyen ayışı tekrar germek gerekir çok eskimiş durumdaysa da mutlaka değiştirin. Gevşek kayış otomobilin sağlıklı çalışmasına engel olur kış öncesinde antifrizi mutlaka ölçtürmelisiniz kışın ortasında radyatör sistemindeki suyun donmaması için bu çok önemlidir.  Kış mevsimi öncesinde hava filtresi kontrolü de yapılmalıdır. Temizlenemeyecek kadar kötüyse mutlaka değiştirin. Kireç nedeniyle tıkanabilecek fıskiyelerin bakımını da yaptırmayı unutmayın. Uç kısımlar bir iğne yardımıyla açabilirsiniz. Silecek kontrollerini yapmanız da önemlidir, kışın sileceklere çok ihtiyacınız olacak, sağlıklı çalışması da sizin yararınıza olacaktır. Yağmurlu ve karlı havalarda silecekler büyük önem taşır.

Aynı şekilde sileceklerinizin suyunu da hiçbir zaman ihmal etmeyin. Kış öncesinde mutlaka kaloriferlerin sağlıklı çalıştığını kontrol ettirin bunun yanında buharlaşmayı önleyen rezistansları da kontrol edilmesini sağlayın. Son olarak aracın elektrik sistemlerini mutlaka gözden geçirin sıkıntılı yerleri tamir ettirin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.