Sürücü Kursları Rehberi

Araç Kiralama Güvenli Mi?

Araba şirketlerinin düzenli olarak piyasaya yeni araçlar sunması, bunun yanında özellikle büyükşehirlerde yaşanan trafik, park sorunu ve araç vergilendirme sistemi gibi nedenler insanları günden güne araç kiralamaya yönlendiriyor. Oto kiralama firmaları da bu değişimi iyi görmüş ve alıcıyı kendi pazarına olabildiğince çekmiş durumda.

Araç satış sayısındaki düşüşle eş zamanlı olarak oto kiralama sektöründeki araba artışı bunun en iyi göstergelerinden biri. Seyahat gezileri ve iş icabı yolculukların günden güne artmasıyla insanlar da ayaklarını yerden kesecek bir araca sahip olmak istiyorlar. Ancak bahsettiğimiz nedenler ve bunların üstüne araba fiyatlarının gözle görülür artışını da hesaba katarsak araç kiralama, satın almaktan çok daha verimli bir alışveriş.

Şirketlerin yaptığı gibi yıllık araç da kiralayabilir, tatil programınızı kapsayan günler boyunca da bir arabaya sahip olabilirsiniz. Peki yükselen ucuz araç kiralama fiyatları ile ne gibi güvenlik önlemleri alabilirsiniz? Araba kiralayacağınız oto kiralama şirketlerinin güvenirliğini anlamak için yapmanız gereken işlemler nelerdir? Yolcu360 araç kiralayacaklara bu güvenliği nasıl temin ediyor? İşte sizin için yaptığımız listede bu soruların cevaplarını veriyoruz. Basit bir pratikle hayata geçirebileceğiniz işlemler, ortalama bir güvenliği elde etmeniz sağlıyor.

1) Araç Kiralama Şirketinin Web Sayfası

Her sektörün, daha çok insana ulaşmak gibi bir hedefi var olduğuna göre büyümek isteyen çoğu pazar internette de boy göstermek durumunda. Araç kiralama şirketleri de buna dahil. Araba kiralayacağınız firmanın internet sitesinde ufak bir gezinti yapmanız fikir sahibi olmanızı sağlayabilir. Kendini iyi ifade eden ve profesyonel bir siteye sahip olan firmalar elbette daha çok ilgi ve güven kazanacaktır.

2) Alıcı Yorumlarını İnceleyin

Müşteri yorumları sizinle aynı firmadan alım yaptıkları için onları yapılan yorumları okuyabilirsiniz. Müşteriye yapılan iyi ya da kötü muamele, araç kalite ve güvenliği, sözleşmeye uygunluk ve daha pek çok konuda bir fikriniz olması için deneyim sahibi insanların yorumlarına bakabilirsiniz.

3) Teminat

Şirketin hangi konularda ne gibi teminatlar sağladığını önceden öğrenmeniz de işe yarayabilir. Aracın kaskosu, sözleşmenin geçerliği ve güvenliği açısından firmadan biriyle konuşmanız da faydalı olabilir. Yolcu360 her seçeneği önünüze sunması, müşterilerin performanstan memnun kalması gibi ilkelerle hareket ediyor. Bu bakımdan sizin ekonominize en uygun sonuçları karşınıza çıkarıyor. Bunu da tüm araç firmalarını mukayese ederek yapıyor.

4) Şirketin Yapısı

Şirketin kaç yıldır bu piyasada olduğunu öğrenebilir, yapısı hakkında güncel sorular sorabilirsiniz. Sözgelimi firmada kaç kişinin çalıştığı, kiminle muhatap olunacağı, olası bir problem halinde neler yapılacağı hakkında meraklı bir müşteri olabilirsiniz. Sonradan sormak yerine işlemin başında bu soruları sormanız ve ona göre hareket etmeniz en sağlam yoldur.

5) Sözlük Yorumları

Firmaların internet sayfalarına yapılan müşteri yorumları haricinde, sözlüklere bakarak da daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Unutmayın ki meraklı müşteri gerekli soruları sordukça sektörü de kendini ona göre tekrar düzenleyebilir ve pazar daha da gelişim gösterebilir.

6) Kurumsallık

Profesyonel ve işine odaklanmış bir firmadan yapacağınız alışveriş elbette en güvenilir yollardan biridir. Aslı olmayan promosyon ve kampanya haberleri müşteriyi mümkün olduğunca kendine çekmeye çalışsa da bundan kaçınmak çok kolay. Büyük ya da küçük işletme tiplerinden bağımsız olarak kurumsal bir kimliğe sahip firmalarla iş ve sözleşme yapmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

7) İletişim Kanalları

Kaza, yolda kalma gibi sorunlar üzerine derhal iletişime geçebileceğinize emin olun. Mümkün olduğunca günün her saati sizinle iletişime geçecek bir firmayı tercih edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git