Oto Kokpit

Anadolu Isuzu’dan Elektrikli İlk Yerli Kamyon: NPR 10 EV

Anadolu Isuzu’dan Elektrikli İlk Yerli Kamyon: NPR 10 EV

Otomotiv dünyasının kalbi bu aralar Almanya’daki 2018 IAA Hannover fuarında atıyor. Bu büyük etkinlikte Anadolu Isuzu da üzerine düşeni yaptı ve tamamen elektrikli Isuzu NPR 10 EV modeli ile karşımıza çıktı. Elektrikli araçlarında ticari araçlara yön vermeye başladığını bu fuarda daha iyi görüyoruz. Hadi detaylara geçelim.


Anadolu Isuzu NPR 10 EV

Türkiye’nin ilk yerli elektrikli kamyonu olan Anadolu Isuzu NPR 10 EV her ne kadar Isuzu adı altında olsa da Ar-Ge’si Anadolu Isuzu tarafından, elektrikli motoru Aselsan ve aküleri ise yine Türk markası olan Altınay ortaklığı ile üretildi.

Anadolu Isuzu NPR 10 EV modelinde toplamı 336 hücreli iki akü yer alıyor ve AC şarj ünitesiyle 4 saat, DC şarj üntesiyle 30 dakika tam şarj ediliyor. 110 kilometre menzile sahip olan bu elektrikli kamyonet, 335 beygir 1500 nm tork güç üretiyor ve 6.6 ton taşıma kapasitesi sunuyor.

Anadolu Isuzu NPR 10 EV Elektrikli İlk Yerli Kamyon

NPR 10 EV, 4 milyon dolarlık yatırım ve 70 kişilik özel bir ekibin çalışmaları sonucu ortaya çıktı. 10.2 tonluk bu araç şehir içinde sıfır emisyonlu kamyon kimliğini yansıtacak. Anadolu Isuzu NPR 10 EV modelinin ayrıca 228 beygir 1300 nm tork güce sahip bir başka modeli de sunulacak. Gelecek yıllar içerisinde Anadolu Isuzu firması elektrikli otobüs ve midibüs modelleriyle de karşımıza çıkacak. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }