Oto Kokpit

Alpha-N Performans 2016 Mercedes-AMG GT R

Mercedes‘in süper spor otomobil sınıfında yollara çıkardığı son parçası AMG GT R, tanıtılması üzerinden fazla zaman geçmeden modifiye çalışması aynı ülkenin modifiye firması Alpha-N Performans‘tan ilgi gördü. Yepyeni jantlara sahip olan ve motoru da artık çok daha fazla güç üreten bu otomobili buyurun yakından tanıyalım.


2016 Mercedes-AMG GT R

AMG GT serisinin en güçlüsü olarak üretilen Mercedes-AMG GT R, hem sportif yapısı hemde özel detaylarıyla çok daha özel olan bu otomobil, Alpha-N ile rakiplerine diş geçirecek seviyeye gelmiş. Yeniliklere baktığımızda dışta 19 inç standart jantın yerini alan 20 inç OZ Racing Ultraleggera HLT ilk bakışta dikkatimizi çekiyor. Zaten standart jantların bir modifiye işleminde değişmesi şarttı. Alpha-N’de ilk adım olarak bunu gerçekleştirmiş. Fakat asıl değişim kaput altında yaşanmış.

4.0 litre V8 çift turbo beslemeli motoru ile 585 ps 700 nm tork güç üreten Mercedes-AMG GT R, Alman tuner tarafından uygulanan güçlendirme kiti sayesinde 655 beygir 790 nm tork güce ulaşmış. Bu artış sonrasında ferrari 488 gtb, porsche 911 turbo gibi araçlara diş geçirecek kadar güce ulaşmış. Bu uygulama yeni yollara çıkmış amg gt r için referans çalışma olarak kayıtlara geçti. İlerleyen zamanda daha özel çalışmaların geleceğini düşünerek fotoğraflarla baş başa bırakıyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]