Oto Kokpit

Sırada SUV Var: Alfa Romeo Stelvio

İtalyanların seçkin otomobil markası Alfa Romeo spor sedan modelinden soran bu sefer SUV modeli
stelvio ile geliyor.

Yakın zamanda alfa romeo stelvio için ilk haberi paylaşmıştım. Artık iş tamamen resmiyete döküldü ve araç test sırasında casus kameralara yakalandı. Ağır kamuflaj ile tasarımından yana pek bir detay vermeyen araç için birkaç bilgi konuşuluyor. Sizler için onları aktarayım.

Yeni Alfa Romeo Stelvio

Alfa romeo stelvio, önümüzdeki yıllar içerisinde Avrupalı rakipleri arasında ciddi ses getirmek için yollara çıkacak ve Audi Q5, BMW X3, Mercedes GLC, Jaguar F-Pace gibi birbirinden güçlü modellerle yarışacak. İşi oldukça zor ama giulia ile tasarım olayında büyük fark oluşturacağının izlerini verdi. Bu konuda özgün tarzla gelmesi bekleniyor. Tabi bunun yanı sıra sunacağı teknolojik alt yapı, kullanacağı motor seçenekleri ve fiyat politikası çok önemli olacak. Bu konuda birçok ön görü var. Bunlardan birisi aracın dizel cephede 2.2 litre dört silindirli turbo dizel üniteyle geleceği, 150 ps ve 180 ps olmak üzere iki farklı güç seçeneği sunacağı söyleniyor. Benzinli cephede ise 2.0 litre 280 beygir ve alfa romeo giulia da kullanılan 2.9 litre 24 valve V6 biturbo 505 beygir güç üreten iki farklı seçeneğin sunulması bekleniyor.

Tabi alfa romeo stelvio teknik özellikleri üzerine aktardığım bilgiler şimdilik net olmayan tahmini verilerdir. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.