Oto Kokpit

ABT Volkswagen Golf 7 R

ABT Volkswagen Golf VII R
Alman modifiye firması abt tuning, modifiye çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Şimdi de volkswagen golf 7 r için yepyeni kit hazırlayan firma, vw sahiplerini yine mutlu edecek parçalara yer vermiş. Bakalım detaylarda neler yer alıyor?

Abt firması, vw grup araçları içinde en çok yer verdiği araçlar volkswagen modelleri oluyor. Bu yüzden de yansıması da ona göre şekilleniyor. Bunlara en iyi örneklerden birisi de abt volkswagen golf 7 r oluyor. Bu çalışmada body kit, jant değişimi ve motor güçlendirmesi üçlüsünü bozmayan firma, iç mekanda da küçük değişimlere yer vermiş. Body kit olarak yeni ön tampon, karbon fiber ön tampon eki, far kaşı, karbon fiber yan aynalar, karbon fiber tavan üstü spoyler, yeni arka tampon, arka difüzör ve dörtlü egzoz çıkışları kullanılmış. Tabi bu değişimler zaten R kimliği ile kullanıcıya sunulan golf 7’yi daha sportif görünüme kavuşturmuş. Ayrıca aerodinamik yapısına da katkı sağlandığını belirtebiliriz. Görünüme bir diğer katkıyı da ER-C kodlu jantlar yapmış. Golf modelleri için en başarılı modellerinden birisini sunan abt, er-c kodlu jantları 18,19 ve 20 inç ebatlarla alınabiliyor. Fiyatı ise 3.090 euro’dan başlayıp ebatına göre 4.739 euro’ya kadar çıkabiliyor.

Değişimin bir diğer aşaması da motorda gerçekleşmiş. 2.0 litrelik TFİ motora sahip olan golf 7 r, stock motoru ile 300 beygir ve 380 nm tork üretirken, abt’nin elinden geçtikten sonra 370 beygir ve 460 nm tork’a ulaşmış. Bu da aracın 5.1 0-100 km/s hızlanmasının 4.5 saniye seviyesine kadar iyileşmesini sağlarken maksimum hızın 250 km/s hızdan 265 km/s hıza yükselmesini gerçekleştirmiş. Sonuç olarak abt golf 7 r‘da sıradanlıktan kurtulmak isteyen golf 7 r sürücüleri için başarılı modifiye kiti sunulmuş.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }