Oto Kokpit

ABT Tuning Yeni Audi SQ8 Modifiye Çalışması Yayınlandı

19.11.2019
ABT Tuning Yeni Audi SQ8 Modifiye Çalışması Yayınlandı
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

ABT, son zamanlarda çok hızlı çalışıyor. Özellikle de Audi cephesinde bonkör davranıyor. Bu sefer yeni Audi SQ8 için çalışan Alman tuner hem güç bakımından hemde görsel olarak değişimler yapmış. İşte detaylar…


ABT Tuning Yeni Audi SQ8

ABT Tuning Audi SQ8 modifiye çalışmasının detaylarını anlatmaya dıştan başlamak istiyorum. Araca body kit olarak ön tampon eki, arka tampon eki ve tavan üstü spoiler uygulamaları yapılmış. Bunun yanı sıra en büyük farkı ortaya çıkaran jant uygulaması yapılmış. ABT’nin 22 inçlik GR, HR Aero HR-F model jantlarının yanı sıra 23 inçlik HR-F jantları yeni Audi SQ8 için tercih edilebiliyor. Buna ek olarak ABT süspansiyon kiti ile ilk seviyede 25 mm, ikinci seviyede 15 mm’lik alçalma sağlanıyor.

ABT Tuning Audi SQ8

ABT Tuning bu sefer iç mekanı boş geçmemiş. Yeni Audi SQ8 için ABT start-stop tuşu koymuş. Bunun dışında herhangi değişim yapmamış. Zaten ABT iç dizayn konusuna pek ağırlık vermeyen firma olarak biliniyor.

Yeni Audi SQ8

Gelelim asıl değişimin yapıldığı yere, yani motor kısmına. Yeni Audi SQ8 kalbinde 4.0 litre V8 TDI çift turbo beslemeli dizel motor bulunuyor. Bu ünite stock olarak 435 ps 900 nm tork güç sunuyor. Alman modifiye firmasının ABT Engine Control adlı yazılım kiti ile bu güç 510 ps 970 nm tork seviyesine çıkmış. Performans artışı sonrasında aracın 0-100 km/s hızlanması 4.8 saniyeden 4.6 saniyeye düşmüş. Son hız 250 km/s ile elektronik olarak sınırlandırıldığı için herhangi değişim olmamış. Genel hatlarıyla araca yapılan işlemleri aktardım.

Audi SQ8

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.