Oto Kokpit

ABT Tuning Cupra Ateca Modifiye Çalışması

02.03.2019
ABT Tuning Cupra Ateca Modifiye Çalışması

Cupra, Seat markasından ayrı olarak yoluna devam etme kararı aldıktan sonra Cupra Ateca modeli ile karşımıza çıkmıştı. Dört tekerden çekiş sistemine sahip hızlı SUV olarak lanse edilen bu araç oldukça iddialı olarak öne çıkmıştı. Cupra Ateca’yı daha hızlı hale getirmek için ABT Tuning olaya el attı. Hem performans hemde görünüm kısmında eklemeler yapan Alman tuner’ın bu araca neler kattığına bakalım.


ABT Tuning Cupra Ateca

Cupra Ateca‘nın kalbinde 2.0 TSi motor bulunuyor ve 300 ps 296 beygir 400 nm tork güç sunuyor. Dört tekerden çekiş sistemi bulunan aracın fabrikasyon verilerine baktığımızda 0-100 km/s hızlanması 5.2 saniye olup maksimum hızı 247 km/s olarak yer alıyor.

ABT Tuning firması Cupra Ateca için motor güçlendirme programı uygulamış ve yazılımsal işlem sonrasında 350 ps 440 nm tork güç alınmış. +50 ps +40 nm tork sonrasında Cupra Ateca’nın 0-100 km/s hızlanması 5.0 saniyeye düşmüş. Tabi bununla birlikte son hız da 255 km/s seviyesine ulaşmış. Arada ciddi güç farkı yoktur. Yine de ABT Tuning firmasının TÜV onaylı ve garantili yazılım uygulaması farkını göstermiş.

ABT Cupra Ateca

Tabi bütün olay motoru güçlendirmekle bitmemiş. Bir aracı dışta gösteren en önemli öge jant olduğu için ABT Tuning bu spor SUV için 20 inç jantları kullanmış. Bu jantlara da 235/35 R20 ebatlı lastikler eşlik ediyor. Ayrıca Cupra Ateca’yı daha dinamik hale getirmesi için aracı 25 – 30 mm düşüren spor yaylar takılmış. Böylece aracın dinamik yapısı tam olarak desteklenmiş. ABT Tuning Cupra Ateca hakkında aktaracaklarım bu kadar.

2019 ABT Tuning Cupra Ateca

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.