ABT Tuning 2017 Audi TT RS-R Roadster Çalışması Yayınlandı

jantilmen

Volkswagen grubunun modifiye konusundaki en büyük tedarikçilerinden birisi olan ABT Tuning, son çalışmasında Audi’nin yeni hızlısı TT RS Roadster üzerinde çalıştı. Aracın gücünden görünümüne kadar belli başlı geliştirmeler yapan ABT, ortaya çok daha tehlikeli Roadster çıkarmış. İşte detaylar…

ABT Tuning 2017 Audi TT RS-R Roadster

Modifiye işlemlerine geçeceğim ama öncesinde Yeni Audi TT RS Roadster hakkında biraz bilgi vereyim. Bu araç, şuan sınıfının en hızlılarından birisi olarak lanse edildi. Kaputu altında 2.5 litrelik 5 silindirli turbo beslemeli benzinli motor var ve 400 ps 480 nm tork güç üretiyor. Bu motor sayesinde üstü açılır araçtan dolayı ağırlık dezavantajı yaşasa bile 0-100 km/s hızlanmasını 3.9 saniye de tamamlayıp 280 km/s hıza çıkabiliyor. Bu arada üstü açılır demişken 50 km/s hıza kadar 10 saniye içinde tavan açılıyor. Bu da oldukça iyi değer.

Şimdi gelelim ABT’nin neler yaptığına…
Bu araç ABT TT RS-R Roadster olarak lanse edildi ve en dikkat çekici değişimi motorda yaşadı. Alman firmanın yaptığı geliştirmeler sonucunda 500 ps 570 nm tork güç alınmış. Yapılan uygulamalarda ise ABT intercooler, egzoz sistemi ve yazılım yer alıyor. Değişim sonrasında 0-100 km/s hızlanması 3.6 saniye değerine düşerken son hız 300 km/s olmuş. Tabi bu değerler 7 ileri s tronic şanzımana sahip Audi TT-TS Roadster için geçerli.

ABT Audi TT RS-R Roadster

Motoru tamamladıktan sonra sıra görünüme ve aerodinamik dokunuşlara gelmiş. ABT, TT RS Roadster için 20 inçlik ABT SPORT GR kodlu jantları kullanmış. Tabi isterseniz 19 ve 20 inç boyutundaki birkaç model jantları da alabilirsiniz. Devam edelim. Alman tuner süspansiyon sistemine de el atmış. Akabinde ye ön tampon, ön tampon eki, yan etekler, yan ayna kapakları, arka tampon, arka difüzör, yeni egzoz çıkışları gibi değişimlerde bulunmuş. İç mekanda ise abt logolu vites topuzu, paspas seti, karbon fiber trimler, ABT logolu led kapı eşik aydınlatması gibi eklemeler yapılmış.

Sonuçta ortaya ABT 2017 Audi TT RS-R Roadster çıkmış. Kendisine, süper spor otomobillerin dahi canını sıkacak bir araç yakıştırmasını yapabiliriz. Son olarak aracın fotoğraflarına bakalım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git