Oto Kokpit

ABT Tuning 2017 Audi SQ5 Tanıtıldı

Audi’nin son yıllarda ürettiği en şık SUV modellerinden birisi olan Yeni Audi SQ5, tasarımıyla çok ilgimi çekiyor. Fakat şu sahte egzoz çıkışları arabanın fiyatından en az 10 bin TL sildirecek kadar çirkin duruyordu. Fakat ABT tuning sesimizi duydu ve çok şık şekilde hazırladığı body kitle aracın görünümünü nefes kesici hale getirdi. Ayrıca motor güçlendirmesi ve yeni jant modelleri de eklenmiş. İşte detaylar…

ABT Tuning 2017 Audi SQ5

İlk olarak ABT Tuning 2017 Audi SQ5 modelinin dışındaki değişimlere bakalım. Alman tuner, bu araca uyguladığı body kit kapsamında ön tampon, ön ızgara, yan etekler, arka tampon, tavan üstü spoyler, arka difüzör yeniliğini yapmış. Ayrıca o sahte egzoz çıkışları yerini gerçeğine bırakmış. Bunun yanı sıra dış görünümü daha dinamik hale getirecek jant takviyesi yapılmış. Burada tek modelden bahsetmiyoruz. ABT’nin 20 ve 21 inçlik DR, ER-C, FR ve GR kodlu jantları sizin tercihine sunuluyor. Tüm bunların yanı sıra birde ABT Tuning Audi SQ5 için kapı altına ABT zemin aydınlatması uygulanmış.

ABT 2017 Audi SQ5

Değişim aşaması tabi ki bunlarla sınırlı değil. Modifiyenin en önemli noktalardan birisi de motorda barınıyor. 2017 Audi SQ5 kaputu altında 3.0 TFSi turbo benzinli 354 ps 500 nm tork güç üreten motor yer alıyor ve bu ünite ile araç 0-100 km/s hızlanmasını 5.4 saniye de tamamlayıp 250 km/s olarak sınırlandırılmış son hıza ulaşıyor. ABT firması uyguladığı yazılım sonrasında 425 ps 550 nm tork almış. Tork değerinde ciddi artış olmasa da beygir gücü olarak önemli artış yaşanmış. Bu sayede aracın 0-100 km/s hızlanması 5.2 saniyeye düşmüş. Fakat son hız yine 250 km/s olarak açıklandı. Genel hatlarıyla modifiye programında yapılan uygulamalar bu kadar. Sırada aracın fotoğrafları var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }