Oto Kokpit

ABT Tuning 2016 Yeni Audi QS7

19.03.2016

Audi ve modifiye denince akla ilk gelen firmalardan birisi olan ABT Tuning, son çalışmasında bu sefer Audi Q7’ye yer verdi. Gerçi yeni kasa q7 çıktığında ABT ilk çalışmasını yapmıştı. Hatta sizlere burada detaylarını aktarmıştım. Fakat bu sefer abt audi qs7 olarak karşımıza çıktı. Yani daha kaslı, daha detaylı ve çok daha güçlü Q7 oluşturulmuş. Hadi detaylara geçelim.

ABT Tuning 2016 Yeni Audi SQ7

ABT Tuning 2016 Yeni Audi QS7 genel hatlarında dış çehresi ele aldığımızda karbon fiberin detaylarda ele alındığı kapsamlı body kit ile bize gülümsüyor. Bu kit kapsamında geniş ızgaralı ön tampon yapısı, genişletilmiş arka tampon, dört egzoz çıkışına eşlik eden arka düfüzör ve 22 inçlik jantlar öne çıkıyor. Jant demişken, ABT bünyesinde sunulan CR, DR ve FR kodlu 20 ve 22 inç ebatındaki birçok seçenekte alınabiliyor. En azından görseldeki jantlardan daha iddialı bir şeyler seçebilirsiniz.

Gelelim iç mekana…
ABT Tuning Audi QS7 için önceki çalışmalara nazaran çok daha kapsamlı uygulamalar yapılmış. Özellikle karbon fiber kaplama parçaları, abt logolu krem rengi kaplama alanlar, yine abt logolu spor deri koltuklardan, paspas ve pedal setine kadar birçok yeniliğin yapılması diğer audi q7 modellerini kıskandıracak cinsten olmuş.

Fakat her abt’li audi’lerde olduğu üzere bu araç içinde asıl önemli gelişim noktası motoru olmuş. Alman tuner bu konuda 3.0 TFSi ve 3.0 TDi ünitelere el atmış.
3.0 TFSi 333 beygir 440 nm tork stock değeri 410 beygir 520 nm torka,
3.0 TDi 272 beygir 600 nm tork stock turbo dizel motoru ise 325 beygir 680 nm torka kadar güçlendirmiş.

Tüm bu gelişimlerden sonra standart q7’lere nazaran daha güçlü, daha sportif ve daha güçlü SUV çıkmış ve adı da abt tuning audi qs7 olmuş. Sırada görseller var…Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.