Oto Kokpit

780 PS Volkswagen Transporter TH2RS ile Tanıştınız Mı?

Günlük hayatta kullandığımız ya da gördüğümüz araçları sıradanlığın ötesine taşımak ve farklı olmak için modifiye firmalar her geçen gün yepyeni projelerle karşımıza çıkıyor. Özellikle otomobilleri bir kenara bırakıp minibüs gibi sıra dışı araçlar için kollarını sıvayan tunerlar daha çok ilgi çeker oldu.

Berlin merkezli TH Automobile adlı Alman tuner bu işe el atmış. Volkswagen transporter aracını özel ilgi alanına getiren bu firma, günlük hayatta gördüğümüz araçların ötesine geçmeyi başaran projelerle uğraşıyorlar. Bu adımın en önemli parçalarından birisini de transporter t5 kasa üzerinde yapmış. Akıllara zarar bu çalışmanın adını transporter th2rs koyan TH, bakalım ne gibi değişimler gibi yapmış?

800-ps-volkswagen-transporter-th2rs-1

Yazı başlığındaki güç değerinin nasıl elde edildiği ile başlayayım. Bu araçta 996 kasa Porsche 911 Turbo motoru kullanılmış. 3.6 litrelik 6 silindirli bu üniteden 780 ps civarı güç alan th automobile, bu kocaman motoru kaputun altında bulundurmak yerine arka aksın hemen arkasında bulunan bölüme yerleştirmiş. Ama ön çekiş özelliği aynen korunmuş. T5 kasa volkswagen transporter için böylesine devasa güçü dizginlemek için ise 395 mm çapındaki 6 pistonlu fren kaliperleri kullanılmış. Projenin birçok noktasında porsche parçaları kullanılarak bu seviyeye getirilmiş.

Fotoğraflarda iç mekanda ve dışında yapılan değişimler açıkça görülüyor. Hulk’a ithafen yeşil rengin hakimiyetinden tutunda en ince detaylarda bile kullanılan karbon fiberin motor sporlarına yaptığı vurgu insanın aklında çok farklı duygular oluşturmaya yetiyor.

Nasıl olmasın ki?

Bahsettiğimiz Transporter 780 ps gibi oldukça büyük bir güce sahip ve 4.4 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlayıp 311 km/s hız gibi rekora imza atmış. Zaten aşağıdaki video bunun en güzel ispatı niteliğinde duruyor. Son olarak aklınızda oluşan en can alıcı sorunun cevabını vereyim. Volkswagen Transporter TH2RS’in fiyatı 149.800 euro!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }