Oto Kokpit

750 Beygirlik G-Power 2016 BMW X6M

Modifiye köşesini boş bırakmamak adına yepyeni bir araçla karşınızdayım. Gerçi tanıtımı üzerinden zaman geçti ama G-Power 2016 BMW X6M çalışmasını görmenizi isterim. Buyurun detaylara geçelim.

G-Power BMW X6M

BMW’nin modifiye işlemlerinde yılların tecrübesi olan G-Power, markanın SUV dünyasındaki en hızlı modellerinden birisi olan 2016 BMW X6M üzerinde çalışmıştı. Fabrika verileri ile bile insanı heyecanlandıran bu otomobilin üzerindeki değişimlere geçmeden önce stock verilerine bakalım. Fabrika çıkışlı BMW X6M kaputu altında 4.4 lt V8 çift turbo beslemeli motor yer alıyor ve 575 ps 750 nm tork güç üretiyor. Araç bu sayede 0-100 km/s hızlanmasını 4.2 saniyede tamamlayabiliyor ve elektronik olarak sınırlandırılmış olan maksimum 250 km/s hıza ulaşıyor. Fakat G-Power için bu yeterli gelmemiş ve motor üzerindeki geliştirmelerle 750 beygir 980 nm tork güç almış. Her ne kadar bütün performans verilerini açıklamamış olsa da 0-300 km/s aralığını 11.5 saniyede tamamlaması onun ne kadar hızlı olduğunu çok net şekilde açıklıyor. İşin performans kısmı bu kadar. Birde görsel ve aerodinami üzerine geliştirmeler var. Orada ise başarılı body kit ve 750 beygir gücü en iyi şekilde temsil eden iç mekan tasarımı yapılmış.

G-Power 2016 BMW X6M

Dışta değişimi yaşatmak için çok özel bir body kit kullanılmış. Yeni kaput, genişletilmiş çamurluklar, yeni ön ve arka tampon, tavan ve bagaj üstü spoyler, yeni arka difüzör ve yeni egzoz çıkışlarının eşlik ettiği dış yeniliklere birde 20 inç jantlar eklenmiş. Fakat yaşam alanındaki değişimler daha çok ilgimi çekti. Karbon fiberi çok farklı işlendiği ender araçlardan birisi olmuş. G-Power, bu hızlı SUV modelinde karbon fiberi kokpit, orta konsol, direksiyon simidi üzerinde yetinmeyip koltukların kenarlarında bile bu detayı öne çıkarmış. Yetinmemiş ve alcantara kumaşı tavandan tabana kadar çok başarılı şekilde kullanmış. Tabi deri kumaşında özenerek işlendiğini belirteyim.

Sonuç?
Görebileceğiniz en sportif, en hızlı ve en pahalı SUV (pardon bunlara CUV deniyordu) ortaya çıkmış. Sırada fotoğraf galerisi var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }