Oto Kokpit

740 Beygirlik G-Power BMW M6 Gran Coupe

740-beygir-g-power-bmw-m6-gran-coupe-1
Almanların en özel araçlarından birisi olan bmw, tutkulu müşterilerine M serisi araçları ile hizmet sunuyor. Bu serinin en güçlüsü olan bmw m6, bir bmw’den daha fazlasını isteyenlerin tercihlerinden birisi oluyor. Eğer 5 kapılı daha fazla hacmi olan m6 isterseniz bu seferde bmw m6 gran coupe sizi karşılıyor. Fakat bu aracın gücü de sizi tatmin etmiyorsa g-power karşınıza çıkıyor. BMW araçları üzerinde modifikasyon çalışmaları ile tanınan ve en iyisi olarak bilinen alman modifiye firması, son çalışmasında m6 gran coupe’a yer vererek bu araçtan daha fazlasını isteyenlerin çağrısınıa yanıt niteliğinde oluyor. Vakit kaybetmeden detaylara geçelim.

G-power yaptığı modifikasyonlarda body kit konusunda iyi işler çıkarıyor. Fakat bu sefer dışta sadece jant değişimi ve yeni egzoz sisteminin çıkışları ile olayı bırakmış. Bu kapsamda aracın orijinal jantlarını 5 kollu siyah 21 inç jantlarla değişmiş. Jantlara da önde 255/30 ZR 21, arkada ise 295/25 ZR21 ebatındaki lastikler eşlik etmiş. Dıştaki bu küçük dokunuşlardan sonra sıra iç mekana gelmiş.

G-power, asıl değişimi iç mekanda yapmış. Alcantara, deri ve karbon fiber kaplama üçlemesini çok iyi şekilde spor koltuklar, kokpit, direksiyon simidi, orta konsol, vites topuzu, kol dayama, bagaj zemininde kullanan firma, son zamanlardaki en iç mekan çalışmalarından birine imza atmış. Yaşam alanındaki diğer değişimlere baktığımızda alcantara kaplama tavan ve tavan da kullanılmış. Multimedya sistemi apple’a emanet edilmiş ve arka alanda bile sistem yerleşimi yapılarak teknoloji iç içe olan lüks spor otomobil ortamı oluşturulmuş. Ayrıca bir çok noktada G-Power logosu vurgulanmış.

Söz konusu G-power olunca bmw m6 gran coupe stock motoru ile çıkarılamazdı. Firma, 4.4 litrelik 560 beygir 680 nm tork gücüne sahip olan aracı ecu güncellemesi, titanyum komple egzoz sistemi vb. değişimlerle gücünü 740 beygir 975 nm tork gücüne ulaştırmış. Bu artış sonrası aracın performans yansıması hakkında paylaşılan bilgiye göre 0-200 km/s hızlanması 12.7 saniye olan değer “10.5 saniye” seviyesine kadar inmiş. G-power bmw m6 gran coupe hakkında aktaracaklarım bu kadar, sırada görseller var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]