Oto Kokpit

735 Beygirlik ABT Tuning 2016 Audi RS6

Alman modifiye firması ABT Tuning 120. yılını 2016 Audi RS6 için ürettiği kit ile kutluyor. 1896 yılına kadar dayanan köklü geçmişe sahip ABT Tuning, Alman grubu araçları üzerinde gerçekleştirmiş olduğu birbirinden üstün modifiye geliştirmelerle nam saldı. Birçok otomobil firmasından çok daha derin geçmişe sahip ABT’nin son parçasını buyurun yakında tanıyalım.

ABT Tuning 2016 Audi RS6

120. yıla özel ABT Tuning 2016 Audi RS6 olarak tanıtılan araç, aslında benim içinde özel ilgi alanı oluşturuyor. Çünkü audi rs6, bu kadar otomobil arasında enler listemde yer alıyor. Zaten ABT’de araçtan anladığı için böylesine özel zamanda yer vereceği aracı iyi biliyor :). Neyse biz konumuza dönelim.

ABT’nin 120. yılına özel bu çalışmasında bu sefer içten başlamak istiyorum. Bir kere gerek içte gerekse dışta 120. yıla özel logosunu fazlasıyla detaylara ekledikleri için onları en başta belirteyim. Buradan belirgin farklılıklara baktığımızda direksiyon simidi, kapı yan döşemeleri ve spor koltuklar öne çıkıyor. Dışta ise öyle abartılı büyük body kit değişimi yer almıyor. Onun yerine Audi’nin bu araç için standart olarak iç mekanda sunduğu karbon fiber detayları, dışta uyumlu şekilde birleştirmek adına; ön tamponda, yan aynalarda, tavan üstü spoyler ve arka difüzör de değişimler yapılmış. Bunlara ek olarak birde ABT FR kodlu 22 inçlik jant kullanılmış. Fabrika çıkışlı 20 inçlere oranla daha büyük jantların kullanılmasına motor güçlendirmesinde tekrardan değineceğim. Dıştaki aktaracağım son detay, yine motorla ilgili olan egzoz sisteminin sonda bulduğu dörtlü çıkışlar oluyor. Gerçi orijinal çıkışlar kalsaymış daha iyi olurmuş. Fakat ABT bu şekilde tercihte bulunmuş.

Gelelim abt tuning 2016 audi rs6 avant için en önemli noktaya. Bu harika otomobil fabrika çıkışlı 4.0 litre V8 motoruyla 560 beygir 700 nm tork güç üreten sıra dışı bir station wagon araç. ABT bu aracın kalbinde yaptığı güçlendirme sonucunda 735 beygir 920 nm tork gibi oldukça başarılı dönüş almış. Fabrika çıkışlı olarak 250 km/s hız ile elektronik olarak sınırlarını bu sayede kıran araç, 320 km/s maksimum hıza ulaşmış. Tabi bunda daha büyük jantın katkısı da yadsınamaz. Son olarak size bir ek bilgi daha vereyim. Her ne kadar ABT açıklamamış olsa da sitesindeki incelemelerim neticesinde abt 2016 audi rs6‘nın 0-100 km/s hızlanmasının 3.3 saniye olduğunu öğrendim. Bu oldukça etkileyici değer.

Sonuç olarak ABT Tuning firmasının 120. yılına yakışır şekilde oldukça şık, güçlü ve çekici bir otomobil daha modifiye severlerin beğenisine sunulmuş.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }