Oto Kokpit

720 Beygirlik 2017 G-Power BMW M3 GT2 S Hurricane

Modifiye dünyasının en özel markalarından birisi olan G-Power, yine bir başka BMW’yi sınırlarının ötesine taşıdı. M3 ailesinin son atmosferik yüzü olan E92 M3 üzerinde çok iddialı geliştirmeler yaptı. Bu otomobil üzerinde yapılanlar bilindik modifiye işlemlerinin son noktasını temsil ediyor. Ortaya çıkan G-Power BMW M3 GT2 S Hurricane adlı eserin detaylarını yakından inceleyerek ne demek istediğimi daha iyi anlatayım.

2017 G-Power BMW M3 GT2 S Hurricane

BMW M3 GT2 S Hurricane, 720 beygir gücü temsil eden efsane modifiyeli otomobil oldu. Güç kısmına en son değineceğim. Önce dıştan başlayalım. Alman tuner, BMW M3 için komple wide body kit hazırlamış. Ön tampon, ön kaput, yan etekler, genişletilmiş ön ve arka çamurluklar, devasa bagaj üstü spoyler, yeni arka tampon parçaları bu kitin içinde yer alıyor. Buna ek olarak 19 inçlik jantlarda aracın kaslı görünüşüne katkı sağlamış. Bu arada jantlara önde 295/30 ZR 19, arkada ise 325/30 ZR 19 ebatında lastikler eşlik ediyor. Burada şöyle bir detay vereyim: Standart E92 M3’ün arka lastiklerinin ebatı 265/40. Buradan bile aracın ne denli bir değişime girdiğini anlayabilirsiniz.

G-Power BMW M3 GT2

Gelelim yaşam alanına. BMW M3 GT2 S Hurricane tam anlamıyla pist otomobili düşüncesinde tasarlanarak ele alındığı için iç mekanda ne kadar gereksiz ve ağırlık yapacak parça varsa sökülmüş. Buna kokpit bagaj alanına geçen kısımlar bile dahil edilmiş. Takla kafesi eklenmiş. Yarış koltukları takılmış. Dijital gösterge paneli eklenmiş ve kokpitten orta konsola kadar görülen her yer alcantara kumaş ile kaplanmış. Burada abartıya kaçıldığını düşünüyorum. Bunun dışındaki her şey çok etkileyici duruyor.

BMW M3 E92

Vee son olarak motor kısmına geçelim. G-Power, 4.0 litrelik V8 atmosferik motor üzerinde de büyük emek harcamış. Süperşarj beslemeli olarak yürütmek adına ciddi revizyondan geçmiş ve sonunda 720 beygir 650 nm tork güç almış. Bu gücün tekerlere iletilmesiyle 9.8 saniyelik 0-200 km/s hızlanma değeri ortaya çıkmış. Fabrikanın verdiği 250 km/s son hızda 330 km/s seviyesine kadar çıkmış. 300 beygirlik fark ve aerodinami adına yapılan bu kadar değişim ile bu araç tam anlamıyla pist canavarı olmuş. Bu haliyle alt DTM yarışlarına gir! O kadar iddialı bir spor otomobil olmuş.

G-Power BMW M3 GT2 S

Evet, kelimeler G-Power BMW M3 GT2 S Hurricane‘i buraya kadar aktarabildi. Fotoğraf galerisini ziyaret edip videosunu izlemeyi ihmal etmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }