Oto Kokpit

591 Beygirlik Jaguar XE SV Project 8 Geliyor

Jaguar, Avrupalı rakipleri karşısında güç olarak mücadelesi zayıf kalıyordu. Fakat bu mazide kalacak. Jaguar ve Land Rover araçları için marka bünyesinde geliştirme yapan SVO (Special Vehicle Operations) Design ekibi hazırladığı Yeni Jaguar XE SV Project 8 modelini tanıttı. İşte detaylar…

Jaguar XE SV Project 8 Özellikleri

Nürburgring pistindeki testlerinden fotoğrafları paylaşılarak tanıtımı yapılan bu araç, BMW M4 GTS ve Mercedes-AMG C63 R gibi iki güçlü otomobile kafa tutmaya geliyor. Standart Jaguar XE modelinin üzerine aeordinaik geliştirmeler yapılarak hazırlanan bu araç kaputu altında çok güçlü motora sahip. Şuan XE modelini en güçlü versiyonuyla almak isteseniz 3.0 V6 380 ps seçeneği sunuluyor. Fakat Jaguar XE SV için 5.0 litrelik V8 süper şarj beslemeli 600 ps 591 beygir güç üreten motor yer alıyor. Teknik özelliklerini detaylıca aktarmak isterdim ama henüz bilgi paylaşılmadı.

Jaguar XE SV Project 8 Teknik Özellikleri

Sadece 300 adet
Jaguar xe sv project 8 hakkında firma tarafından paylaşılan bilgilerden birisi de üretim adedi oldu. Bu hızlı otomobil sadece 300 adetle sınırlandırıldı. Peki bu araç ne zaman detaylanacak? Jaguar tarafından açıklanan bilgilere göre 28 Haziran’da resmi tanıtım yapılacak. O zaman birçok bilgiye ulaşmış olacağız. Şimdilik fazla bilgi yer almıyor. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.