Oto Kokpit

590 Beygirlik Lightweight Performans BMW M2 CSR

25.05.2017

Alman modifiye firması Lightweight Performans, son çalışması ile karşımıza çıktı. Ekip bu sefer BMW M2 üzerine ter akıtmış. Fakat öyle böyle bir çalışma değil! Her detayında mühendislik her detayında işçilik var. Karşılığı ise 590 beygir gibi oldukça iddialı bir değer olmuş. İşte detaylar…

Lightweight Performans BMW M2 CSR

Lightweight Performans BMW M2 CSR lanse edilen ve yeryüzündeki en iddialı M2 modellerinden birisi olarak kayıtlara geçen bu araç, dışından içine ve en önemlisi de motoruna varana kadar büyük hassasiyetle hazırlandı. Aracı anlatmaya ilk olarak dışıyla başlayalım.

Gri, siyah ve kırmızı renkler üzerine temalandırılan BMW M2 CSR üzerine dışta full body kit giydirilmiş. Bunu yaparken ön kaput, ön tampon eki, yan etekler, yan aynalar, bagaj üstü devasa spoyler ve arka difüzör kullanılmış. Bunun yanı sıra hafif ve spor egzoz çıkışları da dikkat çekiyor. Dıştaki en kayda değer yeniliklerden birisi de 19 inçlik jantlarla sağlanmış. Kırmızı renkli bu jantlara önde 265/35, arkada ise 295/30 ebatındaki Michelin Cup2 lastikler eşlik etmiş.

Lightweight BMW M2 CSR

Yaşam alanına geçtiğimiz zaman da aynı kalitede adımlar atılmış. Bir defa iç kısım neredeyse bütün gereksiz parçalardan arındırılıp çok şık yarış koltuğu yerleştirilmiş. İç kısımları alcantara, yanları deri ve arka kısmı ise karbon fiber olarak tasarlanan bu koltuk bile tek başına hayranlık duyulası olmuş. Fakat bu başlangıç. Aracın tabanından orta konsoluna kadar karbon fiber kullanılmış. Kapılar bile karbon fiber malzeme kullanılarak hafifletilmiş. Bunun dışında takla kafesi eklenmiş,, direksiyon simidi elden geçirilmiş, yeni pedal seti takılmış ve iç mekanda bambaşka bir kokpit hazırlanmış.

Lightweight Performans BMW M2 CSR Kokpiti

Lightweight Performans tarafından yapılan bu değişimler M2’yi pist otomobili haline getirilmiş. Peki neden bu kadar ağır ve iddialı çalışılmış?

Onun cevabı kaput altında saklanmış. Bu otomobile S55 kodlu yeni nesil bmw m3 motoru yerleştirilmiş. 3.0 lt V6 çift turbo benzinli bu ünite üzerine geliştirme yapılmış. Fakat bu birkaç adımla sınırlı ve basit modifiye değil. Burada 590 beygir 737 nm tork gibi oldukça ciddi güçten bahsediyoruz. Performans verileri açıklanmadı ama bu araç 0-100 km/s hızlanmasını 4 saniyenin altında rahatlıkla tamamlayacak alt yapıya sahip.

Lightweight Performans BMW M2 CSR hakkında aktaracağım bilgiler bu kadar. Sırada aracın fotoğrafları var.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.