Oto Kokpit

540 Beygirlik dAHLer Tuning 2016 BMW M2 Coupe

Modifiye konusunda bu sefer yüzümüzü İsviçreli tuner dAHLer Tuning firmasına dönüyoruz. Adamlar işin hakkını verecek çalışma ile karşımıza çıktı. İsviçreliler BMW M2 Coupe‘yi alıp kalbine M4 motoru yerleştirmiş. Ortaya son zamanların en iddialı araçlarından birisi çıkmış. Buyurun detaylara geçelim.

540 Beygir dAHLer Tuning 2016 BMW M2 Coupe

dAHLer Tuning, beyaz renkteki bu m2 coupe için dışında ve motorunda değişim-geliştirme yapmış. Öncelikle dıştan başlayalım. Çünkü sona en güzelini sakladım. Beyaz renkteki bu küçük BMW M modeli için dAHLer CDC1 kodlu 20 inç jant kullanmış. Lastik olarak ise 285/30 ZR20 ebatında michelin pilot super sport kullanmış. Bunun dışında beyaz renkle en iyi şekilde kombin edilen siyaha ek detaylarda yer vermiş. Bunu ön tamponda, far kaşında, bagaj üstü spoyler gibi alanlarda görebiliyoruz.

Şimdi gelelim dahler tuning bmw m2 coupe‘yi konuşturan en önemli değişime. Yazımın başında belirttiğim gibi bu spor otomobil de bmw m4 motoru kullanılmış. İsviçreliler, m2’nin 3.0 litre V6 turbo beslemeli 365 beygir 465 nm tork güç üreten motoru ile uğraşmak istememişler. Onun yerine S55 kodlu çift turbo beslemeli benzinli bmw motorunu kullanmış. Yeni M3 sedan ve M4’te kullanılan 431 ps güce sahip bu motoru birde modifiye eden dahler, 540 beygir 730 nm tork güç almış. Bu sayede aracın performans verilerinde belirgin fark yaşanmış. Öyle ki fabrikasyon haliyle 0-100 km/s hızlanması 4.5 saniye olan bmw m2 coupe, üzerinde ciddi emek harcayan dahler tuning dokunuşu sonrasında 4.0 saniyelik 0-100 km/s hızlanması yakalamış. Ayrıca aracın maksimum hızı da 320 km/s hıza ulaşmış. Bu veriler standart m2’ye göre oldukça iyi değerler olarak kayda geçmiş. Fakat birde bu asfalt canavarını dizginlemek gerektiğini düşünen dahler, 8 pistonlu yüksek performanslı fren sistemi kullanmış ve 400 milimetre çapa sahip disklerle desteklemiş. Sonuç olarak ise ortaya oldukça tehlikeli spor otomobil çıkmış. Hani biraz daha üzerine eğilseler çok daha tehlikeli araç olacağı aşikar. Neyse, bu kadarı bile çok rakibinin canını alacak seviyede. Artık sözü görsellere bırakabiliriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]