Oto Kokpit

500 Beygirlik Posaidon Tuning Mercedes-AMG A45

Mercedes üzerinde yaptığı üst seviye motor modifikasyonlar ile tanınan Posaidon Tuning bu seferde karşımıza bir başka çalışma ile çıktı. Mercedes-AMG A45 modelinin sınırlarını zorlayarak iki litrelik motordan ciddi güç alan firma, stabil olarak kullanılabilen daha güçlü a45 ortaya çıkarmış. İşte detaylar..


2016 Posaidon Tuning Mercedes-AMG A45

Posaidon tuning mercedes-amg a45 olarak lanse edilen bu otomobil için önce dışından başlayarak anlatmak istiyorum. Posaidon firmasının tanıtım aracı olarak hazırlandığı için logoyla eşleştirilmiş desenler ön plana çıkıyor. Fakat özel olarak çokta büyük değişimler yok. Açıkçası aracın görünümü bildiğimiz a45 amg edition 1. Fakat tava üstü spoyler’ın yanlarında yazan espoff çok büyük anlamlar taşıyor.
O anlam kaput altında yatıyor. Son güncelleme ile fabrikasyon iki litrelik turbo beslemeli dört silindirli motoru ile 381 beygir 475 nm tork güce ulaşan mercedes-amg a45, posaidon tuning dokunuşundan önce 0-100 km/s hızlanmasını 4.2 saniyede tamamlayan ve elektronik olarak sınırlandırılmış 250 km/s hıza ulaşan bir otomobildi. Fakat Alman tuner bu otomobilde yeni hava filtre kiti, egzoz sistemi, daha büyük turbo, yeni intercooler gibi değişimler ile 500 beygir 555 nm tork güç almış. E zaten fabrikasyon hali yol canavarı olan bu aracın güçlendirme sonrasında 0-100 km/s hızlanması 3.5 saniye seviyene kadar inmiş. Ayrıca posaidon mercedes-amg a45‘in maksimum hızı da 315 km/s hıza ulaşmış. Hani küçük bir kıyas yapacak olursak bu otomobil şuan ki haliyle süper spor arabaları kovalayacak kadar iddialı hale gelmiş. Çok daha hızlanması akıllara nasıl duracak sorusunu da getirdiğini araya sıkıştırmamız da lazım. Alman tuner onun içinde 365×34 çapında disklere 6 pistonlu fren sistemi kullanmış. Böylece öfkesini dizginleyecek fren performansını da yakalaması istenmiş. Aktaracağım bilgiler bu kadar. Hadi görsellere geçelim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]