Oto Kokpit

404 PS Güce Sahip Pogea Racing Abarth 500 Ares

31.03.2017

İtalyanlara fısıldayan Alman tuner Pogea Racing yine iş başında! Adamlar bu sefer Fiat 500 Abarth ile karşımıza çıktılar. Başlıkta belirtilen güç kesinlikle abartı değil ve 1.4 litrelik turbo benzinli üniteden alınmış. Tabi tek değişim bu değil. Aracın üzerinde ciddi emek ve mühendislik çalışması var. İşte detaylar…

Pogea Racing Abarth 500 Ares

Pogea Racing Abarth 500 Ares adıyla tanıtılan bu aracın önce dışından başlayalım. Alman tuner, 500 Abarth için karbon fiber malzemeden üretilmiş body kit uygulaması yapmış. Araca daha geniş görünüm katan bu uygulama ile aerodinami de geliştirilmiş. Bunun yanı sıra yaşam alanında yüksek seviyede işçilik sonucunda baştan aşağı dizayn edilmiş. Direksiyon simidinden koltuklara, kapı içlerinden vites topuzuna kadar siyah-kırmızı tema işlenmiş. Tabi tüm bunları bir kenara bırakıp motora odaklanmak lazım. Sizleri de daha fazla meraklandırmadan kaput altındaki detaylara geçelim.

Abarth 500 Ares

Fiat 500 Abarth için uygulanan modifiye çalışmasında 1.4 litrelik turbo beslemeli 4 silindirli benzinli motor üzerine çalışılmış. Yani swap söz konusu değil. Tabi motor içerisinde ciddi geliştirmeler yapılmış. Bu sayede 404 ps 445 nm tork güç alınmış. Alınan bu değer kağıt üzerinde değil yola da yansıtılmış. GPS ile ölçülen değer sonucunda aracın 0-100 km/s hızlanması 4.7 saniye olarak ölçülmüş. Son hız ise 288 km/s çıkmış. Fabrikasyon değerlerinin 7.4 saniye ve 211 km/s olduğunu ele alacak olursak aradaki geliştirme çok ama çok iyi olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.

Pogea Racing Abarth 500 Ares

Pogea racing abarth 500 ares hakkında aktaracaklarım bu kadar. Bu arada unutmadan Pogea, bu araç için 58.500 eurocuk istiyor. Yani A45 AMG’den daha pahalı! O paranın hakkı mıdır bilinmez ama eşsiz koleksiyon parçası olacaktır.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.