Oto Kokpit

2020 Yeni Toyota Corolla Hibrit, Türkiye’de Üretilecek

2020 Yeni Toyota Corolla Hibrit, Türkiye’de Üretilecek

MK12 Toyota Corolla‘nın hibrit yüzü CH-R ile birlikte Türkiye’deki Sakarya tesislerinde üretilecek. İşte detaylar…


2020 Yeni Toyota Corolla Hibrit,

Sınıfının en çok satan aracı Toyota Corolla, on ikinci nesli ile yollara çıkmaya hazırlanıyor. Bu aracın üretiminde Türkiye’de büyük rol üstlendi. 2019 Ocak ayında hibrit Toyota Corolla Sedan, markanın Sakarya’deki tesislerinde üretim bandından inip yollara çıkacak. Bu da CH-R ile birlikte bir Toyota modelinin daha hibrit modeli topraklarımızdan dünyaya pazarlanmaya başlanmış olacak.

Yeni Corolla Sedan iki farklı motor seçeneğiyle üretim bantlarından indirilecek. 1.8 litre hacimli kendi kendini şarj eden hibrit motor seçeneği, 122 HP güç üretirken, günlük kullanımın yüzde 50’sine kadar tamamen elektrikli sıfır emisyonlu bir sürüşe imkan tanıyor. 1.6 benzinli motor ise yakıt verimliliği ile performansı aynı anda sunuyor. Altı ileri manuel şanzıman veya isteğe bağlı olarak bir CVT otomatik şanzımanla kombine edilen motor 132 HP güç üretiyor.

Güncellenmiş özellikleriyle Yeni Toyota Safety Sense teknolojisini standart olarak sunan Yeni Corolla Sedan, gelecek yılın Ocak ayında üretilmeye başlanacak. Türkiye’nin ilk hibrit ve SUV modeli C-HR’ı üretmeye devam eden Toyota Otomotiv Sanayi, Yeni Corolla ile birlikte ikinci hibrit otomobilini de üreterek Türkiye’nin hibrit üssü olacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }