2019 Yeni Kasa Opel Corsa F Geliyor


Opel’in 34 yıldır yollarda olan B segmenti temsilcisi Corsa, 6. jenerasyonu ile yollara çıkmaya hazırlanıyor. PSA grubuna satılmasıyla geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ve geçen yıl Astra K ile satışlarında ciddi artış yaşayan Alman üretici, bu sefer karşımıza Yeni Kasa Opel Corsa F ile çıkacak. İşte detaylar…

Yeni Kasa Opel Corsa F Çıkış Tarihi

Yeni nesil Corsa için Opel tarafı aslında çok aceleci davrandı. Çünkü E kasa Corsa 2014 yılında yollara çıktı ve Opel’in geçmişine baktığımızda 7 yada 8 yıl arayla kasa değişimi yaptığını görüyoruz. Bazı otomobil otoriteleri yeni kasa corsa f’in 2018 yılında yollara çıkacağını söylese de ben 2019 yılını ön görüyorum. Aracın detaylarına ineceğim ama geçmişine bir göz atalım.

Corsa‘nın tarihçesi 1983 yılında başladı ve ilk üretilen versiyonu 10 yıl yollarda kaldı. Fakat asıl ilgi gören kasası Corsa B adlı ikinci versiyonu oldu. 1993 yılında üretimine başlanıp 2000 yılına kadar Avrupa pazarında aktif satışı gerçekleştirilen bu küçük araba, Opel tarihinde önemli yer edindi. Peşine gelen Corsa C’de öncekini aratmadı. Özellikle 1.3 cdti motoru ile yakıt tüketiminde rakiplerine göz dağı vermişti. Gerçi bu aralar 1.7 dti versiyonu ile hızlı gençler arasında öne çıksa da bu aracın 1.3 cdti dizel ve 1.4 litre benzinli modelleri çokça tercih edildi. Takvimler 2006 yılını gösterdiğinde Corsa D yollara çıktı. Corsa’nın modern otomobil dünyasına geçişi bu araçla tamamlandı ve 2014 yılındaki son kasa ile güncel haline kavuştu. Şimdi ise Yeni Kasa Opel Corsa F versiyonunu konuşuyoruz. Aslında PSA grubuna satıldıktan sonra F kasanın ilk söylentisi başlamıştı. Fakat yakın zamanda ortaya çıkan casus fotoğrafları beklenen tarihi öne çekti. En azından 2021-2022’ye kadar değişim beklenmiyordu. Fakat kamuflajlı fotoğrafları ile Corsa F, belirgin değişimlerle geleceğinin sinyallerini verdi.

Yeni Kasa Opel Corsa F Kokpiti

Görsellerdeki aracın dışından pek bir şey anlamak mümkün değil. Fakat dışta far yapısı, ledli stop grubu beklentisi mevcut. Abisi Astra’dan birçok noktadan paylaşımlar olacağı söyleniyor. Dışı bırakıp iç mekana geçecek olursak burada daha fazla ipucu var. Mesela fotoğrafları dikkatlice incelerseniz kokpit kısmı daha yatay konumlandırılmış ve multimedya ekranı daha yukarıda ve eğik tarzda kullanıcıya sunuluyor. Bu yeni ekranda IntelliLink alt yapısını sunması beklenen Opel, birçok yönden bu küçük modelini geliştirecek. Şöyle ki donanımsal geliştirmeler en azından yeni çıkacak polo ve yeni kasa ford fiesta ile baş edecek seviyede olması gerekli. Çünkü güncellenen her rakibi çok iddialı geliyor ve pazarda fark oluşturacak özelliklerle kullanıcısının karşısına çıkıyor. Tüm bunların dışında güvenlik özellikleri de Opel Corsa F için büyük önem arz ediyor. Artık kullanıcılar bu tarz araçların daha güvenilir olmasını istiyor. Bakalım Opel’in yeni kasa corsa ile bizlere sunacağı yenilikler neler olacak?

Etiketler:

2019 Yeni Kasa Opel Corsa F Geliyor Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Tako dedi ki:

  Her harfine katılıyorum. Sırf E kasa yüzünden almadım ve Corsa’dan soğudum.

 2. Nezir dedi ki:

  Tarihinden bugüne Corsa kesinlikle benim arabam diyebilirim seviyorum sadece şunu merak ediyorum E kasayı tasarlayan muhendis yada herneyse eeee kardeşim Uyuşturucu alıptamı çizdin bu kasayı insanda az zevk olur Bütün herkez D kasaya hayran kalmışken yazıklar olsun size Dünyada değişmeyen ilk bakış nedir bir otomobilin kasası az zevk sahibi insana yaptırın şunu ne oldu elinizde patladı E kasanız öyle bir kasa yapınki insanı kendine daha önceden yaptığınız kasalar gibi hayran bıraksın…. D kasaya biniyorum arabama aşığım inanın E kasanı zı trafikte görüyorum göz zevkim kaçıyor arkadaş çirkin ördek yavrusu bile bundan güzeldir…..

 3. Kenan akca dedi ki:

  2013 enjoy aktive kasası süperdi ama arka camları otomatik olması lazım yeni modelde umarim bole bir tasarım çıkar karşımıza

 4. cacar dedi ki:

  k kasa astra ya benzeyecek sanırım.motor seçeneklerini günceller ve citroen ile peugeot ta kullanılan motorları entegre ederlerse on numara olur gibi geliyor.

 5. Ozi dedi ki:

  Yeni kasa Opel’i merakla bekliyoruz. En büyük beklentimiz, artık arka camların da otomatik açılır olması. Bu konuda yine bir hayal kırıklığı yaşamak istemeyiz.

3 × 3 =

Sayfa başına git