Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni BMW 1 Serisi ile M130iX Performans Versiyonu da Gelecek

Yeni nesil BMW 1 serisi için geri sayım başladı. Aracın geliştirmeleri devam ediyor. Sadece ekonomik ve standart versiyonları değil M performans versiyonu hazırlanıyor. Söz konusu araç karşımıza yeni BMW M130iX adıyla çıkacağı düşünülüyor. İşte detaylar…

2019 Yeni BMW M130iX

Hot hatch sınıfın premium kısmında Audi RS3, Mercedes A45 ile büyük hacimli motoruyla mücadele eden BMW 140i’yi sevip de Türkiye şartlarında binemeyenler için yeni bmw M130iX ilaç gibi gelecek. 2 serisi active tourer modelinin de yer aldığı önden çekişli araçları kapsayan BMW UKL platformunda üretilecek olan yeni nesil 1 serisinde iki litrelik turbo benzinli m performans modeline yer verilecek. 300 beygir civarında güç üretecek olan bu araç önden çekişli olacağı düşüncesine kapılmayın. Çünkü BMW’de hot hatch aracını artık dört tekerden çekişli yapacak. Böylece Audi S3, yeni çıkacak Mercedes A35, Golf R gibi araçlarla yarışacak.

2019 Yeni BMW M130iX performans değerleri nasıl olur bilinmez ama 1 serisi adına arkadan itişli sevenler için yolun sonuna gelindiğini söyleyebiliriz. İleride maziyi canlandırır mı bilinmez ama BMW’de rakipleri ile bütün koşulları eşitleme yoluna gidiyor. Böylece satışlarını daha yukarı çekebileceğini hedefliyor. Bakalım ilerleyen zamanda neler olacak. Şimdilik ismi bile afili olan M130iX hakkında aktaracaklarım bu kadar. Bu arada yeni kasa 1 serisinin gelişmelerinin de sürekli takibindeyim. Araç tanıtıldığı zaman en güncel bilgilerle gerek sitede gerekse a href=”https://www.face11book.com/otokokpit/” target=”_blank”>facebook sayfamızda paylaşımını yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git