Oto Kokpit

2019 Uluslararası Ticari Araç Ödülünü Yeni Berlingo Van Aldı

2019 Uluslararası Ticari Araç Ödülünü Yeni Berlingo Van Aldı

Ticari araç dünyasının kalbi bu aralar Almanya Hannover’de atıyor. 2019 IAA Ticari Araç fuarında birbirinden özel modeller gün yüzüne çıktı. Ayrıca ödüllendirmeler de yapılıyor. Bu kapsamda 2019 Uluslararası Ticari Araç Ödülü, Fransız markanın yeni modellerinden olan 2019 Citroen Berlingo Van‘a verildi. İşte detaylar…


2019 Uluslararası Ticari Araç Ödülü

1996 yılında beri yollarda olan Citroen Berlingo Van, hafif ticari araç dünyasının en gözde modellerinden biri olmayı başardı. İlk kez 1997 yılında Yılın Uluslararası Ticari Aracı ödülünü kazanan araç, üçüncü nesil Berlingo Van ile bir kez daha kazanmış oldu.

Yeni Berlingo Van’ın güçlü noktaları modülerlik ve geniş kabin alanı özellikleri açısından da geliştirilmiş olması. Barındırdığı teknolojik gelişmelerle segmentinde öncü konumda bulunan Yeni Berlingo Van, yeni bir platform üzerine geliştirildi. Dört adet bağlanabilirlik teknolojisi, yeni BlueHDi 1.5 dizel ve benzinli PureTech 1.2 motorlara sahip olan Yeni Berlingo Van, konforlu süspansiyonu ile ticarete yeni bir soluk getiriyor.

Citroën’in 2 CV Van, Acadiane ve C15 gibi ikonik araçları içeren Van segmentindeki uzun mirasının devamı olan Yeni Berlingo Van, 19 adet sürüş destek sistemi ve manevra yardımı özelliğine sahip. Araç, sürücünün dikkatinin dağıldığı durumlarda müdahale ediyor ve kaza risklerinin önüne geçerek ileri seviyede güvenlik sağlıyor. Üçüncü nesliyle Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan Yeni Citroën Berlingo Van’da ilk kez yüksek sürüş keyfi sağlayan EAT8 tam otomatik şanzıman seçeneği sunuluyor.

2019 yılının ilk çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak Berlingo Van dışında Citroën bu ödülü 2009 yılında Nemo, 2008 yılında Jumpy ve 1994 yılında Jumper ile de kazanmayı başarmıştı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }