Sürücü Kursları Rehberi

2018 Yeni Vauxhall VXR8 GTS-R Özellikleri İle Tanıtıldı

Opel’in İngiltere’deki temsilcisi Vauxhall, en güçlü modelini güncelledi. Kalbinde Chevy motoru taşıyan ve diğer Avrupalı rakiplerine göz dağı veren 2018 vauxhall vxr8 gts-r , artık daha güçlü ve daha sportif hatlara sahip. Buyurun detaylara geçelim.

2018 Yeni Vauxhall VXR8 GTS-R

Vauxhall markasını bilenler Opel’in İngiltere ve bazı ülkelerde satıldığı konusunda bilgi sahibidir. Bildiğimiz Corsa, Insignia gibi modellerin başında Vauxhall adı vardır. Fakat bu firmamın birde VXR serisi var. Tıpkı BMW’nin M ya da Mercedes’in AMG ailesi gibi. Bu serisinin Vauxhall VXR8 GTS-R gibi çok güçlü versiyonu yer alıyor. Görünüşte dört kapılı sedan otomobil ama alt yapısı spor otomobilleri üzecek kadar sağlam. BMW M3, Mercedes-AMG C63 modellerine rakip olarak üretilen bu araç küçük makyaj operasyonundan geçti. Gücü artırılıp tarzına biraz daha özen gösterildi. İlk olarak dışındaki değişime bakalım

2018 vauxhall vxr8 gts-r modelinde ön tampon, arka tampon, egzoz çıkışları mevcut versiyonuna göre değişim gösterirken 20 inçlik yeni jantlar gelmiş ve bu jantlara da önde 255/35 R20, arkada ise 275/35 R20 ebatındaki Continental lastikler eşlik etmiş. Fakat asıl değişim kaput altında yapılmış.

2018 Yeni Vauxhall VXR8 GTS-R Kaç Beygir

2018 VXR8 GTS-R kaputu altında Amerikan efsanesi Chevrolet Camaro ZL1’in 6.2 litrelik LSA V8 motoru yer alıyor. Ne alaka demeyin. Opel, GM bünyesinde üretim yapıyor. GM firması da Buick, Cadillac, Chevrolet ve GMC gibi markaları bünyesinde bulunduruyor. Neyse araca geri dönelim. Süper şarj beslemeli bu otomobil, güncelleme öncesinde 576 ps güce sahipti. Makyaj sonrasında 595 ps 740 nm tork güce ulaştı. 6 ileri manuel şanzımanla kullanıcıya sunulan Yeni Vauxhall VXR8 GTS-R, 0-60 mph (0-96 km/s) hızlanmasını 4.2 saniyede tamamlayıp 250 km/s hıza ulaşıyor. Tabi bu son hız elektronik olarak sınırlandırılmış. Bu verileri ele aldığımız zaman kaput altındaki güce rağmen M3 ve C63 karşısında yavaş kaldığı doğrudur. Fakat söz konusu araç sahip olduğu motordan dolayı daha ağır ve turbo kadar da iddialı performans sunmuyor. Gerçi bu otomobili genellikle E segmenti araçlarla yani M5 ve E63 il kıyaslama yapıyorlar. Yine de performans konusunda onların biraz gerisinde kalıyor. Yine de bilindik markaların dışına çıkabilen araç olduğu için tebrik etmek lazım. Hadi birazda donanımlarından konuşalım.

2018 Yeni Vauxhall VXR8 GTS-R Kokpiti

Aracın yaşam alanı premium otomobile yakışır şekilde dizayn edilmiş. Koltuklar alcantara ve deri kumaşla sportif şekilde dizayn edilmiş. Ayrıca sürücü ve yolcu koltuğu 8 yönlü olarak elektrikli ayarlanabiliyor ve ısıtmalı fonksiyonda yer alıyor. 2018 Vauxhall VXR8 GTS-R sadece spor otomobil özeliklerine sahip değil. Teknolojik donanımları da bir o kadar üst seviyede tutulmuş. Araçta yer alan sürüş destek sistemleri, dikiz aynasında yer alan kamera üzerinden sağlanıyor. Sürücü yorgunluk algılama, şerit takip sistemi, ön çarpışma uyarı özelliği gibi donanımları bu kamera sayesinde gerçekleştiriyor. Ayrıca bu hız otomobilde otomatik park özelliği, arka çapraz trafik uyarı özelliği, kör nokta algılama, geri görüş kamerası gibi özelliklerde yer alıyor.

2018 Yeni Vauxhall VXR8 GTS-R Teknik Özellikleri

2018 Yeni Vauxhall VXR8 GTS-R hakkında aktaracaklarım bu kadar. Bu arada aracın ülkemize satışı yoktur. Buyurun fotoğraflarına geçelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git