Sürücü Kursları Rehberi

2018 Yeni Suzuki Swift Sport Özellikleri Açıklandı

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

Suzuki’nin B segmenti hot hatch sınıf için yıllardır ürettiği Swift Sport, yepyeni kasasıyla yollara çıkmaya hazırlanıyor. Yakın zaman öncesine kadar aracın broşürü de sızdırılmıştı. Bununla birlikte bazı bilgiler internete düştü. Buyurun detaylara bakalım.


2018 Yeni Suzuki Swift Sport Özellikleri

Aracı yakından takip edenler 4. nesil swift zaten yollara çıktığını bilirler. Hatta buradaki yazımda detaylarını paylaşmıştım. Bu yüzden Yeni Suzuki Swift Sport hakkındaki birçok özellik ortaya çıkmış oldu. Birkaçından bahsedecek olursak; Apple CarPlay ve Android Auto destekli 4.2 inçlik ekran bu araçta da sunuluyor. Dijital klima, usb-aux girişi, fonksiyonlu deri direksiyon simidi gibi özelliklerin yanı sıra sportiflik adına yapılmış bir takım özelleştirmelerde yer alıyor. Tabi bunlar olması gerekenlerdir. Asıl ilgi çekici konu motorunda yatıyor.

2018 Yeni Suzuki Swift Sport Kaç Beygir

Söz konusu araç hakkında daha önceki yazımda gelmesini beklediğim 1.4 litre turbo benzinli motor 2018 Yeni Suzuki Swift Sport modeline can verecek. Yeni Vitara da kullanılan ve 138 beygir 140 ps 220 nm tork güç üreten bu ünite 870 kilogramlık yeni swift sport modelinde can yakıcı hale gelecek. Tahminler bu üniteyle aracın 0-100 km/s hızlanması 8 saniye civarında tamamlayacağı yönünde oluyor. Tabi teknik veriler hakkında henüz net bilgi yok. Performans verileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bekleyip göreceğiz.

Şimdilik yeni swift sport için paylaşabileceğim bilgiler bu kadar. Aracın tanıtımı için 12 Eylül tarihini bekleyeceğiz. Çünkü 2017 Frankfurt Otomobil fuarında boy gösterecek. Tabi onunla birlikte birçok yeni otomobilde gün yüzüne çıkacak. Şimdilik aracın fotoğraflarıyla yetinelim. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git