Sürücü Kursları Rehberi

2018 Yeni Range Rover Sport Coupe Geliyor

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

Premium Coupe SUV sınıfı gittikçe kızışıyor. Bu sefer 2018 Range Rover Sport Coupe karşımıza çıktı. Kamuflajlı kasasıyla bizlere fazla detay vermeyen araç, büyük markaların yeni oyuncularını teker teker ileri sürdüğü bugünlerde heyecan oluşturdu. İşte detaylar…

2018 Yeni Range Rover Sport Coupe

Land Rover’ın premium sınıfta yepyeni oyuncularından birisi olarak planlanan Range Rover Sport Coupe, uzun süredir premium coupe suv sınıfında at koşturan BMW X6’ya rakip olarak geliyor. Fakat sadece bu aracı karşısına rakip olarak almıyor. Mercedes GLE Coupe gibi bir araçta var. Ayrıca yakın zamanda internete görselleri düşen Porsche Cayenne Coupe modeli de bu savaşı çok kızıştıracak. Hepsi bu kadar mı? Tabi ki hayır! Son olarak Audi Q8 boy kendini gösterdi. Şimdi de Range Rover Sport Coupe modelinin ortaya çıkmasıyla bu sınıf git gide rekabeti kızışmaya başladı.

Range Rover Sport Coupe

Merakla gelmesi beklenen 2018 Range Rover Sport Coupe en büyük rakiplerinden birisi olan BMW X6’ya göre uzunluk konusunda kıyaslandığında tahmini değer olan 4.7 metre ile oldukça kısa olarak üretilecek. Öyle ki X6 şuan 4.9 metrelik uzunluğuyla arada ciddi fark atacak gibi görünüyor. Fakat şu da var ki hali hazırda satışta olan RR Sport, 4850 mm uzunluğa sahip. Coupe versiyonunun daha kısa olması pek şaşırtmayacaktır.

Range Rover Sport Coupe‘nin en çok merak edilen konularından birisi yaşam alanında sunacağı detaylar olacak. Dışta coupe görüntüsünü iç mekandaki her detayında yansıtması beklenen Land Rover, kaput altında güncel üniteler üzerinde küçük değişiklikler yaparak devam edebilir. Aracın yollara çıkış tarihi olarak önümüzdeki sene gösteriliyor. Fakat sene sonuna doğru fuarlarda görebiliriz.

Şimdilik 2018 Yeni Range Rover Sport Coupe hakkında aktaracağım bilgiler bu kadar. Gelişmeleri sürekli takip ediyorum. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git