Sürücü Kursları Rehberi

2018 Yeni Peugeot Pick Up Özellikleri ile Tanıtıldı

Peugeot , hiç beklenmedik bir şekilde 2018 Yeni Peugeot Pick Up ile karşımıza çıktı. Evet, aracın adı pick up ve bu adımı çok şaşırttı. Global pazarda farklı ülkeler için araç üreten Fransız firma, Pick Up modelini Afrika pazarı için planlamış. İşte detaylar…

2018 Yeni Peugeot Pick Up

PSA grubunda üretim yapan Peugeot’nun Pick Up serüveni yarım asra kadar dayanıyor. 1960’lı yıllarda üretimine başlanan Peugeot 404 ve 504 pick up modellerinin günümüzdeki temsilcisi olan Yeni Peugeot Pick Up, Avrupa pazarı için düşünülmüyor. Az önce de belirttiğim üzere Afrika’daki kullanıcılara sunulacak. Özellikle Kuzey Afrika ve Batı Sahra’nın altında kalan Afrika ülkeleri için satışı gerçekleştirilecek. Zaten tasarım ve donanım kısmında Avrupalı rakiplerinin yanında çok zayıf kalıyor. Ledler ve ön ızgara markanın güncel tasarım kimliğini ortaya koymasa bu aracı Peugeot üretti demezsiniz. Fakat markalar bölgelere göre araç üretiyor. Her kıtadaki sürücülerin beklentileri birbirine benzemiyor. Peugeot Pick Up, Afrika topraklarında yürümek için yeterli donanım sahip. Buyurun özelliklerine bakalım.

2018 Yeni Peugeot Pick Up Özellikleri 4x4

2018 Yeni Peugeot Pick Up Özellikleri
5.08 metre uzunlukla karşımıza çıkan araç, 4×2 ve 4×4 seçenekleri ile alınabilecek. Donanımlarına baktığımızda arka park sensörü, elektrikli ön camlar, manuel klima, CD çalarlı radyo, USB girişi, elektrikli ayarlanabilir yan aynalar, sürücü ve yolcu hava yastığı, ABS fren sistemi gibi özellikler her iki versiyon içinde standart sunuluyor. Zaten iki versiyonu ayırt etmek zor değil. Peugeot Pick Up 4×4 versiyonu krom detaylara sahip olurken daha yüksek şasi ve tavan barları farkı ortaya koyuyor. Bu araç 4×4 demişken, araçtaki dört tekerden çekiş sistemi iki kademeli olarak ayarlanabiliyor. Mesela 4L modunda dik ve ağır arazi şartlarında güç tekerlere eşit olarak dağıtılıp daha yavaş hızlarda dengeli ve net sürüş sağlanırken, 4H modunda ise üst hızlara çıkılabilen karlı, kumlu gibi zemin sürüşünü sağlar. Bu özellik sayesinde Yeni Peugeot Pick Up kullanıcısına farklı arazi koşullarına göre kullanımı kolaylaştıracak.

Gelelim motoruna. Bir Pick Up’ta olmasını bekleyeceğimiz 2.5 litrelik turbo dizel motor kullanılmış. 115 beygir 280 nm tork güç üreten ünite yeterli gücü sağlayacaktır. Bu arada şanzıman olarak ise 5 ileri manuel vites tipi tercih edilmiş.

2018 Yeni Peugeot Pick Up Ne Zaman Çıkacak?
Genel hatlarıyla aracı anlattım. Eylül 2017’de Afrika pazarı için satışa sunulacak aracın fiyatı henüz açıklanmadı. Fakat Türkiye için satışı planlanmadığı için fiyatı çokta önemli değil. Sırada görseller var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git