Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

2018 Yeni Opel Insignia Sports Tourer Tanıtıldı

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Opel’in amiral gemisi Insignia, bu seferde station wagon yüzüyle karşımıza çıktı. Yeni Opel Insignia Sports Tourer modelini tanıtan Alman firma, Avrupa pazarına yine çok iddialı bir SW araç hazırlamış. Daha geniş iç hacim, hafifleyen kasa yapısı ve üstün teknolojik donanımları ile bu otomobili yakından inceleyelim.

2018 Yeni Opel Insignia Sports Tourer Özellikleri

Neler Değişmiş?
2018 Opel Insignia Sports Tourer modelini ilk olarak boyut olarak ele alalım. Bu araç önceki sports tourer modeline göre dingil mesafesinde +92 mm artışla 2829 mm değerine ulaşmış. Bu artış uzunluğu da 73 mm kadar artırmış ve yeni kasa insignia sports tourer 4986 mm uzunluğa ulaşmış. Tabi bu artış sonrasında en çok merak edilen konulardan birisi bagaj alanı oldu. Mevcut modelde koltuklar yatırıldığında 1530 litrelik alan sunuluyordu. Aks aralığındaki uzama, bagaj alanına da yansımış ve 100 litreden fazla artan bagaj alanı 1640 litreye ulaşmış. Bu sayede 40:20:40 oranında katlanan arka koltuklar, araç kullanıcısına daha fazla eşya yükleme imkanı tanıyor.

2018 Yeni Opel Insignia Sports Tourer Bagaj Alanı

Tabi tek değişim bu değil. Yeni kasa Insignia denince akla ağırlıkta geliyor. Mevcut modelin ağırlığı aşikardı. Opel bunu da yeni kasa da aştı ve wagon modelini de 200 kilo kadar zayıflatmayı başardı. Bu sayede daha dinamik, ekonomik ve performanslı sürüşün kapılarını açmış oldu. Bu teknik değişimlerin yanı sıra donanım olarak da önemli değişimler var. Onu da diğer başlıkta anlatayım.

2018 Yeni Opel Insignia Sports Tourer Teknik Özellikleri

2018 Yeni Opel Insignia Sports Tourer Donanımları
Donanım kısmını da artan uzunluğa bağlayarak başlamak istiyorum. Aks’ın artması ile diz mesafesi artırılan araçta kullanılan 1.400 x 860 milimetrelik panoramik sunroof ile daha ferah yaşam alanı sunulmaya çalışılmış. Bu yapıyı AGR sertifikalı ısıtmalı ve masaj fonksiyonlu ön koltuklarla devam ettiren Opel, Apple CarPlay ve Android Auto destekli multimedya yapısı, head up display, 360 derece kamera, şerit takip sistemi, adaptif hız sabitleme sistemi, arka çapraz trafik uyarı sistemi, öndeki aracı veya yayayı algılama ve otomatik frenleme sistemi gibi üstün teknolojik özellikleriyle pekiştirmiş. Bunlara ek olarak yeni kasa insignia sports tourer, Opel IntelliLux LED Matrix farlar ve yeni jant seçenekleriyle çevrenin bakışlarını da üzerine çekecek.

2018 Yeni Opel Insignia Sports Tourer Kokpiti

İşin teknik kısmına da değinelim.
2018 opel insignia sports tourer ile yeni 8 ileri otomatik şanzımana geçiş yapılıyor. Çokça eleştiri alan otomatik şanzımanını yenileyen Opel, bu değişimi ile fanlarının fazlasıyla ilgisini çekecek. Öte yandan yeni nesil FlexRide şasi ve akıllı dört tekerden çekiş sistemi ile de sürüş karakterini yeniden ele alan Alman üretici, Standard, Sport ve Tour adlı sürüş modları ile de sürüş yapısını kullanıcının şekillendirmesine imkan tanıyacak.

Motor seçeneklerinden yana bilgi yoktur. Üzülmeyin. Önümüzdeki ay 2017 Cenevre otomobil fuarı var ve bu otomobilin lansmanı orada yapılacak. İşte o zaman teknik anlamda asıl merak edilenler aydınlanacak. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.