Oto Kokpit

2018 Yeni Mazda 6 Euro NCAP Sonuçları Açıklandı

2018 Yeni Mazda 6 Euro NCAP Sonuçları Açıklandı

Euro NCAP, 2018 yılının sonuna doğru yaklaştıkça test sonuçlarını teker teker paylaşmaya devam ediyor. Bu sefer de 2018 Yeni Mazda 6 modelinin çarpışma test sonucu açıklandı. Tahmin edeceğiniz üzere Mazda 6 bu testten 5 yıldız ile ayrılmış. Hadi detaylara geçip 4 ana kategori de kaçar puan aldığına bakalım.


2018 Yeni Mazda 6 Euro NCAP

Yetişkin Yolcu da 95 puan, Çocuk Yolcu da 91 puan alan 2018 Mazda 6, bu iki kategori de iyi işler çıkarmış olsa da Zarar Görebilecek Yol Kullanıcıları kategorisinde 66 puan almış. Güvenlik Yardımcısında ise 73 puanla ayrılmış. Bunun sonucunda 5 yıldızla testlerden ayrılarak Volkswagen Touareg modelinden daha iyi puanlar toplayarak 2018 yılında teste giren araçlar arasında en güvenli altıncı araç oldu.

Station wagon versiyonu ile teste giren Mazda 6 modelinin 2.2 litrelik dizel versiyonu kullanılmış. Zarar Görebilecek Yol Kullanıcıları kategorisinde düşük puan almasının sebeplerine baktım. Pelvis darbesinde 1 puan almış. Açıkçası Mazda 6 modelinin başını yakan kısımlardan birisi bu olmuş. Birde acil frenleme sisteminde bisikletli kategorisinden puan alamamış. Çünkü standart olarak bu özellik bulunmuyor. Her ne kadar Yaya sekmesinde puan alsa da bisiklet kısmı Mazda 6’yı bu kategoride gerilere atmış. Hadi aracın güvenlik test videolarına geçelim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }