Oto Kokpit

2018 Yeni Kasa Mercedes-Benz A Serisi Çarpışma Test Sonucu Açıklandı

2018 Yeni Kasa Mercedes-Benz A Serisi Çarpışma Test Sonucu Açıklandı

Euro Ncap, yeni kasa Mercedes A serisinin güvenlik test sonuçlarını açıkladı. Üstün performans sergileyen araç üst düzey puanlama ile 5 yıldız aldı. İşte detaylar…


2018 Yeni Kasa Mercedes-Benz A Serisi Euro NCAP

Mercedes’in kompakt hatchback sınıfa sunduğu ikinci nesil A serisi donanımlarıyla pek sükse yaptı. Fakat ülkemizde astronomik rakamlara satıldığı için ulaşması zor bir araç. Bu araca sahip olanlar var ve Euro NCAP sonuçlarını merakla bekliyorlardı. 4 temel puanlama ile aracın çarpışma ve diğer güvenlik test sonuçları açıklandı.

Detaylı olarak çarpışma test sonuçlarına baktığımızda yeni kasa mercedes a serisi Yetişkin Yolcu da 96 puan, Çocuk Yolcu da 91 puan, Zarar Görebilecek Yol Kullanıcıları kategorisinde 92 puan ve Güvenlik yardımcısında ise 75 puan almış. Mercedes-Benz A 180 d üzerinde yapılan bu testleri önceki versiyonu ile kıyasladığımız zaman Euro NCAP standartlarının ağırlaşmasına rağmen 2012 yılındaki testlere göre Yetişkin Yolcu da +3 puan, Çocuk Yolcu da +10 puan, Yaya Güvenliğinde +25 puan daha iyi sonuç sağlamış. Fakat az öncede dediğim üzere şartların zorlaşmasından dolayı Güvenlik Yardımcısı kategorisinde öncekine göre 11 puan düşüş yaşamış. Bunu o kadar da kafaya takmaya gerek yok. Çünkü bu araç bütün opsiyonlarla teste girmemiş. Ayrıca Audi A6 ve Volvo XC40 modelininde bu kategoride 76 puan aldığını ek olarak belirtip test videosuna geçelim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }