Sürücü Kursları Rehberi

2018 Yeni Kasa Mercedes A Serisi (W177) Geliyor

Mercedes’in kompakt hatchback sınıftaki güçlü temsilcisi mercedes a serisi, W117 kodlu yeni kasanın üretimini tamamladı ve testlerine başladı. Kamuflajlı şekilde görüntülenen otomobil, yeniliğin habercisi olarak karşımıza çıktı.


2018 Yeni Kasa Mercedes A Serisi Ne Zaman Çıkacak?

Mercedes a serisi, W168 kodu ile 1997 yılında üretime sunuldu. Markanın hatchback sınıftaki sesi olan ilk nesil pekte iyi görünmüyordu. Fakat DNA’sında efsane markanın yapısı yer alıyordu. Bu bile dünya genelinde çokça satmasını sağladı. Tabi birde 3.6 metrelik uzunluğu ile şuan ki a serisinden bir hayli kısa olması, şehir içi trafiğinde sürücüsüne birçok avantaj sağlıyordu. Üstelik çevreci denilecek küçük hacimli benzinli ve dizel motorlarıyla da kullanıcıların taleplerini çok iyi şekilde karşılıyordu. 2004 yılına kadar üretilen ilk nesil a serisi ikinci adıma geçmek için W169 kodlu versiyonunu üretti. Bu sefer tasarım olarak daha iyi işler ortaya çıkaran Alman firma, kompakt hatchback sınıfta kendini iyice geliştirdi. Hatta bu aracın birde elektrikli modelini üretti. 2008 yılında makyajladı ve 4 sene sonrada üretimini durdurdu. Artık bu sınıfta işler iyice kızışmıştı. Mercedes’ten uzun süredir beklenen hamle W176 ile geldi. Markanın güncel yapısını her detayında kullanan bu otomobil, “şimdi olmuş” dedirtecek kadar iyi üretildi. Dış görünümü, yaşam alanı, donanımları ve özellikle de motor seçenekleriyle rakipleri arasında belirgin üstünlük kuran mercedes a serisi dördüncü kasa için kolları sıvadı.

2018 yeni kasa mercedes a serisi olarak gelmesi beklenen bu otomobil, tasarım aşaması tamamlanıp testlerine geçildiği sırada casus kameramanlar tarafından görüntülendi. Fakat bizlere ulaşan görseller kamuflajlı görselleri olduğu için nasıl bir otomobil olarak göründüğü konusunda fikir sahibi olamıyoruz. Fakat büyük bir ihtimal ailenin en büyüğü s serisi izinden gidecektir. En azından ön yapı bu kapsamda şekillenecektir. İç mekanda çokça eleştirilen multimedya ekranına düzenleme gelebilir. Bunun yanı sıra yeni motor seçenekleri, yeni nesil 9 g-tronic şanzıman, ağırlık bakımından kazanımlar, süspansiyonda iyileştirmeler de yapılacak olan yenilik ve güncelleme kapsamında olacaktır. Şimdilik yeni kasa mercedes a serisi w177 için paylaşacağım bilgiler bunlarla sınırlı kalıyor. Gelişmelerden haberdar olmak için facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git