2018 Yeni Kasa Jeep Wrangler (JL-MK4) Teknik Özellikleri ile Tanıtıldı

otokokpit instagram

SUV dünyasının en efsane modellerinden Jeep Wrangler dördüncü jenerasyonu ile tanıtıldı. JL kodlu Yeni Kasa Jeep Wrangler, dışta yine büyük değişimler yaşamadı. Fakat yaşam alanı artık daha teknolojik ve büyük hacimli benzinli motordan daha verimli iki litrelik turbo benzini motora kavuştu. Hadi aracı daha yakından tanıyalım.

2018 Yeni Kasa Jeep Wrangler

Jeep markasının SUV tarihinde yeri tartışılamayacak kadar büyük. Adamların tek amacı var, o da arazi aracı yapmak. Bunu da uzun yıllardır sürdürüyorlar. Kompakt suv sınıfında 1986 yılından beri ürettiği Jeep Wrangler modeli de bunlar arasında en önemlilerinden birisi. YJ kodlu kasayla üretimine başlanan bu araç ilk etapta iki kapılı olarak kullanıcıya sunuldu ve cabrio kasası da sunuldu. Bu aracın yerini 1997 yılında TJ kodlu kasa aldı ve 2007 yılına kadar üçüncü nesle kadar devam ettirdi. Üçüncü jenerasyon ile dıştaki o klasik SUV kimliği hep korundu. Hatta bu versiyona 4 kapılı kasa tipi de dahil edildi ve üretim bu seneye kadar devam etti. Artık söz sırası JL kodlu Yeni Jeep Wrangler MK4 modeline geçti. Yakın zamanda bu aracın çıkacağını sitede zaten belirtmiştim. Geçtiğimiz günlerde detaylanarak karşımıza çıktı. Bakalım yeni nesil wrangler neler sunuyor?

Yeni Jeep Wrangler JL Teknik Özellikleri

Neler Değişti?
ledli far yapısı ilk bakışta dikkat çekiyor. Bunun dışında ön tampon, ön ızgara, arka stop grubu, arka tampon dıştaki değişimlerde öne çıkarken yaşam alanında ise yeniden tasarlanan kokpit, yeni direksiyon simidi, yeni gösterge paneli, klima kontrol elemanları, yeni kapı iç tasarımı ve büyüyen multimedya ekranı dikkatleri üzerine çekiyor. Açıkçası bu haliyle daha alınabilir olmuş. Yeni Kasa Jeep Wrangler bu haliyle Mercedes G gibi eski tasarım kimliğini korurken teknolojiyle bütünleşmeyi de başarmış. Bakalım bunu yaparken ne gibi yeni özelliklerde kazanmış?

Öne Çıkan Özellikleri
Amerikalılar, 2018 Yeni Kasa Jeep Wrangler modelini Rubicon, Sahara ve Sport olmak üzere üç farklı kasa tipiyle kullanıcıya sunacak.

Rubicon, macera severler olduğu için birçok detayı sportif ve özgürlükçü olarak tasarlanmış. Bu versiyon da standart olarak 33 inçlik BFGoodrich off-road lastikleri, ön ve arka kilitli diferansiyel, 7 inçlik dokunmatik ekran yer alırken opsiyon listesinde ledli dış aydınlatma ekipmanı, 8.4 inçlik dokunmatik ekran, ısıtmalı ön koltuklar, deri koltuklar, geri görüş kamerası gibi özellikler bulunuyor.

2018 Yeni Jeep Wrangler Türkiye Fiyatı

Sahara: Daha uysal ve şehirci olan bu paketle standart olarak 18 inçlik jantlar, 7 inçlik dokunmatik ekran, anahtarsız çalıştırma, arka park sensörü, geri görüş kamerası, yan etekler sunuluyor ve opsiyon olarak ise ısıtmalı ön koltuklar, ısıtmalı direksiyon simidi, kör nokta algılama, arka çapraz trafik uyarı sistemi, 8.4 inçlik dokunmatik ekran ve navigasyon sistemi de alınabiliyor.

Son olarak Sport versiyonunda ise 5 inç dokunmatik ekran, 3.5 inçlik dijital bilgi ekranı, arka park sensörü, anahtarsız çalıştırma ve geri görüş kamerası standart olarak sunuluyor.

2018 Yeni Jeep Wrangler Kokpiti

Birazda teknik kısıma bakalım. Yeni Jeep Wrangler 3 farklı motor seçeneğiyle tanıtıldı. Bunlar arasında en önemlisi 2.0 litre turbo benzinli ünite oluyor. 270 ps 268 beygir 400 nm tork güç sunan bu motor, klasik 3.6 litre V6’ya göre daha verimli yapısıyla öne çıkıyor. Turbo sevmeyenler için 3.6 litre V6 atmosferik benzinli V6 motor sunulmaya devam ediyor ve 285 ps 352 nm tork güç üretiyor. Gelelim dizel cephesine. Dizelin torkunu sevenler için 3.0 litre V6 turbo dizel motor da eklenmiş. Bu motor 260 ps 600 nm tork güç sunuyor. 3 farklı ünite için 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleri sunulacak. Tüm bunların yanı sıra birde arazi yeteneklerinden bahsetmek lazım. Bu araç 44 derecelik yaklaşma, 27.8 derecelik ayrılma ve 37 derecelik kalkış açısına sahip.

2018 Yeni Jeep Wrangler 4x4

2 ve 4 kapılı olarak üretilen 2018 Jeep Wrangler hakkında şimdilik aktaracaklarım bunlarla sınırlı. Aracın yollara çıkış tarihi ve fiyatı konusunda henüz bilgi yer almıyor. Herhangi gelişme olursa yazıda güncelleme yaparım. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git