Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

2018 Yeni Kasa Honda Accord (MK10) Özellikleri İle Tanıtıldı

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Honda’nın D segmentindeki önemli oyuncusu Accord, 10. jenerasyonu ile tanıtıldı. Daha önce aracın casus fotoğraflarını paylaşmıştık. Aradan çok uzun bir süre geçmedi ve yeni kasa honda accord 2018 karşımıza çıktı. Tasarımıyla güncel Honda dilini yansıtan bu araç, sahip olduğu 1.5 litre turbo benzinli motoruyla Türkiye pazarında avantajlı giriş yapabilir. İşte detaylar…

2018 Yeni Kasa Honda Accord

İlk nesil Accord modelinin üretimine 1976 yılında başlandı. D segmentinde üretilen bu araç 1993 yılında 5. kasası olan yüzüyle Avrupaya açıldı. 6. nesil pek ilgi çekici değildi ama 2003 yılında üretilen yedinci versiyon birçok kullanıcının dikkatini çekti. Tabi bir Civic kadar iddialı satışlara ulaşamadı. Honda Accord ülkemizde en son 8. jenerasyon satılıyordu ve onunda satışı Ekim 2016’dan sonra durduruldu. 9. nesli 2013 yılında yollara çıktı ve bu seneye kadar da onun üretimi gerçekleşti. Fakat satışı Amerika, Avustralya, Rusya gibi ülkelere yapıldı. 4 yıllık üretimin ardından sıra 10. jenerasyona geldi. 2018 yeni kasa honda accord tasarımdan donanıma kadar çok ciddi değişimler geçirdi. İlk olarak Amerika pazarı için tanıtılsa da 1.5 litre ve 2.0 litrelik motor seçenekleri Avrupa pazarı içinde uygun görünüyor. Buyurun aracın özelliklerine geçelim.

2018 Yeni Kasa Honda Accord MK10

10. jenerasyon honda accord, önceki versiyonuna göre aks aralığı daha fazla, daha geniş ve yere daha yakın araç olarak karşımıza çıktı. Boş ağırlıkta kayda değer düşüş yaşayan araç, daha sağlam üretilmiş. Tasarımda ise güncel Civic modelinin genel hatları bu araçta da kendini gösteriyor. 9 ledli farların üzerinde başlayan krom ön ızgara genişçe bir alana hakim olmuş. Far yapıları dikdörtgen formlu olarak hem üstte hemde sislerde kullanılmış. Tipik sedan tarzını yansıtan ögeler arkada liftback kasaya kaymış. Güncel civic sedanı ele alacak olursak yeni kasa accord beni çok şaşırtmadı. Karşımızda duran bu otomobil bir liftback değil. Bütün hatlarıyla sedan ama C sütunundan itibaren şekillenen alanda Honda firması güncel tasarım dilinden kopmak istememiş. Açıkçası buna gerek yoktu. Fakat arka alanda bunu başarıyla toplamışlar. Kısaca kötü durmuyor. Bu arada stop grubu, egzoz çıkışları ve arkada yer alan diğer detaylarda güzel olmuş. En azından Yeni Civic Sedan’a göre MK10 Accord daha iyi görünüşe sahip.

2018 Yeni Kasa Honda Accord Kokpiti

Geçelim iç mekana.
Kokpit olabildiğince sade ve şık tutulmaya çalışılmış. 7 inçlik TFT gösterge paneli, dijital gösterge modasına uyum sağlarken Apple CarPlay ve Android Auto destekli 8 inçlik dokunmatik ekran multimedya sisteminin kontrolünde yardımcı oluyor. Donanım paketine göre bu araç 4 hoparlörlü 160 watt, 8 hoparlörlü 180 watt ve en üst pakette 10 hoparlörlü 450 watt rms ses sistemlerine sahip. Ayrıca trafik işaretlerini tanıma özelliğine sahip navigasyon sistemi, kablosuz şarj istasyonu, araç içi Wifi gibi özelliklerde sunuluyor. Güvenlikte ise adaptif hız sabitleyici, trafik işaretlerini algılama asistanı, şerit takip sistemi, otonom acil frenleme özelliği, arka çapraz trafik algılama sistemi, otomatik uzun far sistemi gibi donanımlar sunuluyor.

2018 Yeni Kasa Honda Accord Türkiye Fiyatı

Motor seçeneklerinde ise eski nesil büyük hacimli ve verimi düşük ünitelerin yerini küçük hacimli ve güçlü motorlar almış. Yeni Kasa Honda Accord için sunulan ilk ünite 1.5 litre 185 ps 258 nm tork güç üreten turbo benzinli motor oluyor. 6 ileri manuel veya CVT otomatik şanzımanla alınabilecek bu motor ülkemiz kullanıcısı için avantajlı duruyor. Fakat şunu bir kez daha belirteyim. Henüz Avrupa pazarı için fiyatlanmadı. Neyse devam edelim. Eğer bir buçuk litrelik bu motoru güçsüz buluyorsanı 2.0 litrelik turbo benzinli motor sunuluyor. Civic Type R kalbinden parçalar taşıyan bu ünite 252 ps 370 nm tork güç üretiyor ve 10 ileri otomatik şanzımanla geliyor. Henüz performans verileri açıklanmadığı için ağırlık, 0-100, yakıt tüketimi ve maksimum hız gibi değerleri aktaramıyorum. Ayrıca birde Hibrit sistemli motor var. O da 2.0 litrelik hacimli benzinli motor ve ona eşlik eden elektrikli üniteyle gelecek. Fakat bu konuda Honda cephesi fazla detay vermedi. 2018 Accord hakkında şimdilik bu kadar bilgi var. Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğim. Yeni bilgilerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.