Oto Kokpit

2018 Yeni Kasa Dacia Duster (MK2) Donanımları ve Ne Zaman Çıkacağı Açıklandı

Kompakt SUV sınıfının en makul fiyata sahip olan ve en çok satan araçlarından birisi olan Duster, ikinci jenerasyonu ile tanıtıldı. 2017 Frankfurt’ta birçok detayı açıklanan aracın donanımları ve Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı da açığa kavuşmuş oldu. Önceki versiyona göre kalite algısı yükseltilen, tasarımda belirgin değişimler yaşayan ve en önemlisi donanımsal olarak daha doyurucu hale gelen Yeni Kasa Dacia Duster, şimdi çok daha iddialı şekilde geliyor. Hadi detaylara geçelim…

Dacia Duster MK2

2009 yılında kompakt suv sınıfına giriş yapan Dacia Duster, kısa sürede ciddi satış rakamlarına ulaştı. Renault bünyesinde olmanın avantajını çok iyi kullanan araç, ailenin diğer üyeleriyle birlikte yüksek satış adedini devam ettirdi. Öyle ki 2017 yılında global pazarda Dacia markası 332 bin 800’den fazla sattı. Ülkemizde ise Ocak – Ağustos 2017 döneminde 28 bin 763 satış adedine ulaştılar. Bu yüzden 2018 yeni kasa dacia duster, hem Dacia hemde Renault için büyük öneme sahip. Bu yüzden Fransızlar yeni duster modelinde tasarıma, donanıma ve motor seçeneklerine özenle yaklaşmış.

2018 Yeni Kasa Dacia Duster Türkiye Fiyatı

Daha detaya inecek olursak bu aracın ön kısmında büyük değişimin yaşandığı söylenemez. Evet, yeni kasa duster modelinden bahsediyoruz ama ızgara yapısı güncel Dacia modellerinden geliyor ve farlarda ise led gündüz farları farkını gösteriyor. Fakat arka alanda stop grubunda önemli değişim olmuş. Aracın fotoğraflarını facebook sayfamızda paylaştığım zaman Jeep Renegade modeline benzetenler oldu. Haklısınız. Yüksek oranda anımsatma yapıyor ama yeni duster’a farklı hava katmış. Yaşam alanına gelecek olursak burada da öyle büyük yenilikler bizi karşılamıyor. Fakat dört kollu, direksiyon simidi tasarımı, geliştirilmiş multimedya sistemi, klima kontrol panelinin düğmeleri, vites tozu ve gösterge paneli önemli değişimler arasında dikkat çekiyor. Marka, kabinin yeniden tasarlandığını söylese de bambaşka yaşam alanı oluşturulduğu kanısında değilim. Ama yine de bu araçlar için getirilen kalite eleştirisi bir nebzede olsa giderilecek gibi görünüyor. Bu arada 2018 yeni kasa duster modelinin yükleme hacmi de elden geçirilmiş ve toplam yük kapasitesi 28.6 litreye çıkarılmış.

2018 Yeni Kasa Dacia Duster Kokpiti

Donanım konusunda paketler bazında açıklama henüz yapılmadı ama Duster için çok önemli özellikler sunuluyor. Bunlar arasında otomatik klima, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, perde hava yastıkları, 360 derece kamera özelliği, kör nokta algılama ve uyarı özelliği, 4×4 versiyonu ile sunulacak olan yokuş iniş desteği gibi donanımlar yer alıyor. Motor seçenekleri arasında ise 4×2 versiyonuyla SCe 115 ps (atmosferik benzinli), 4×2 ve 4×4 versiyonuyla sunulacak olan TCe 125 ps (turbo benzinli) iki farklı benzinli motor manuel şanzımanla sunulacak. Bunların yanı sıra 1.5 dCi 90 ps 4×2 versiyonuyla, 1.5 dCi 110 ps turbo dizel motoru ise 4×2 ve 4×4 seçenekleriyle sunulacak. Bu iki dizel ünite de manuel şanzımanla alınacak. Otomatik vites seçeneği şimdilik 4×2 olarak 1.5 dCi 110 ps motorla EDC vites kutusuyla gelecek. Birde SCe 115 ps üniteyle LPG’li motorda kullanıcıyla buluşturulacak.

2018 Yeni Dacia Duster Anahtarı

Yeni Kasa Dacia Duster, 1 Mart 2018’de, 70.900 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunulacak.. Fakat fiyat listesi henüz netleşmedi. Martın ilk haftası netleşecektir. Yazıyı tekrardan güncelleyeceğim. Haberdar olmak için facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz. Sırada fotoğraf galerisi var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }