Sürücü Kursları Rehberi

2018 Yeni Kasa Citroen Berlingo (MK3) Görüntülendi

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

Hafif ticari sınıfın en çok tercih edilen modellerinden birisi olan Citroen Berlingo 3. jenerasyonu ile yollara çıkmaya hazırlanıyor. Bir süredir geliştirme aşamasında olan ve casus kameralara pek poz vermeyen araç, bu sefer kokpitinden çokça detay verdi. Yeni kasa Citroen Berlingo hakkında şuanlık çok bilgi yoktur ama çekilen casus fotoğrafların anlatacakları önemli bilgiler var. Buyurun onlara bakalım.

2018 Yeni Kasa Citroen Berlingo

Citroen Berlingo, 1996 yılında yollara çıktı. 1.6 litrelik turbo dizel motoruyla hafif ticari sınıfına iddialı giriş yapan araç, 2004 yılında makyajlanarak ülkemizdeki varlığını 2008 yılına kadar devam ettirdi. Takvimler 2008 yılını gösterdiği zaman ikinci ikinci nesil Berlingo üretildi. Bu sefer iç mekanı ve doğal olarak cüssesi büyümüştü. Ayrıca tasarımı ve donanımı da kullanıcısını daha çok memnun etti. Aradan neredeyse 10 yıl geçti ve bu süre zarfında birkaç kez makyajlanarak kullanıcıya sunuldu. Fakat makyaj kaldıracak seviyenin sonuna gelindi. Çünkü en ciddi rakiplerine baktığımızda Ford Connect oldukça iddialı tasarım ve bir o kadar da başarılı motorlara sahip. Volkswagen Caddy ise sınıfında resmen tarih yazıyor. Durum böyleyken PSA grubunun iki kardeş modeli Citroen Berlingo ve Peugeot Partner makyajlı yüzüyle satışa devam ediyor. Berlingo kullanıcısı arasında mevcut kasadan memnun olanlar vardır ama teknolojik gelişme karşısında rakipleri kendini segmente adapte etti. Sırada PSA ailesi var. Bu yüzden Yeni Kasa Citroen Berlingo MK3, Fransızlar için bu sınıfta hayati öneme sahip.

2018 Yeni Kasa Citroën Berlingo Türkiye

2018 Yeni Kasa Citroen Berlingo hakkında şuan geniş bilgi yer almıyor. Fakat casus fotoğraflardan yola çıkacak olursak yaşam alanında ciddi değişim dikkat çekiyor. Gösterge ekranı, multimedya ekranı, direksiyon simidi ve orta konsoldaki büyük değişim görünüyor. Yeni Citroen Berlingo modelini bekleyenler için heyecan verici detaylar barınıyor. Yaşam alanında tahminimce premium algı oluşturulmaya çalışılacak. En azından mevcut modeli unutturacak kadar ciddi değişim yaşayan kokpit tasarımına yer verileceğini düşünüyorum. Tabi bunu yaparken de ergonomiden ödün vermemeleri gerekli. Çünkü bu sınıfta işlevsellik en temel noktalardan birisini oluşturuyor. Dış tasarımda şuan bir şey söylemek çok zor. Tahminimce mevcut kasadan çok uzaklaşılmayacak.

Genel hatlarıyla yeni kasa citroen berlingo hakkında paylaşacaklarım bu kadar. Her zaman olduğu gibi gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim. Haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

2018 Yeni Kasa Citroen Berlingo (MK3) Görüntülendi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Sezai ozen dedi ki:

    Otomatik viteste olsa çok iyi olurdu

Sayfa başına git